Dienas ziņas

Autotransporta direkcija nelauzīs līgumu ar "Liepājas autobusu parku"

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lūznavā karavīri organizē Krusta ceļu

Lūznavā karavīri pirmo reizi organizē krustaceļu

Gaidot Kristus augšāmcelšanās svētkus, Rēzeknes novada Lūznavas pagastā pirmo reizi organizēts krustaceļš, kuru ierosinājuši Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri.

Lūznavā atrodas arī militārā bāze, un šī bija iespēja vietējiem ieraudzīt karavīrus ne vien ikdienas apmācību gaitās, bet arī vienoties kopīgās lūgšanās. Viņi cer, ka krustaceļš Lūznavā varētu kļūt par svētku tradīciju arī turpmāk. 

Mērojot maršrutu apkārt Lūznavas muižai 14 pieturvietās, dienējošie un civiliedzīvotāji izdzīvoja Jēzus pēdējā ceļa brīžus, vienojoties kopīgās lūgšanās un dziesmās.

"Karavīrs nav tikai muskuļu spēks, zināšanas vai iemaņas. Karavīrs arī ir garīga būtne, kurai arī nepieciešama lūgšana, garīgās apceres, garīgais gājums un īpašā veidā arī krustaceļš," pauda Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns Rinalds Broks.

Ideja par šādu krustaceļu kapelānam radusies jau tradicionālajos Aglonas svētkos, kā arī ņemot piemēru no daudziem sabiedrotajiem, kuru bāzēs notiek krustaceļš. Arī Lūznavas ciematā izvietota militārā bāze, kur ikdienas saskarsmē vietējie karavīrus redz apmācību laikā, taču šoreiz viņus vienoja kopīgi nodomi.

Krustaceļa dalībnieki uzsver – tā ir ticības apliecināšana, un pievērsties garīgajai dzīvei vajadzētu regulāri.

Iedzīvotāji un karavīri Lūznavā cer, ka Lielās nedēļas notikums – krustaceļš – šeit varētu iesakņoties un kļūt par ikgadēju tradīciju vietējo garīgajā dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti