Panorāma

Rinkēvičs: Drošība nav rezultāts, drošība ir process

Panorāma

Panorāma

VID veic fiziskās personas pārbaudi par Andreju Elksniņu

Elksniņš nesola atļaut VID publiskot pārbaudē par viņa ienākumiem atklāto

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nedrīkstēs publiskot rezultātus pārbaudei par Daugavpils mēra Andreja Elksniņa kā fiziskas personas dzīvesveida atbilstību legālajiem ienākumiem. Šādu soli varētu spert tikai tad, ja Elksniņš pats to ļaus, taču politiķis nesola to darīt.

Tam, ka Daugavpils mēra Andreja Elksniņa dzīvesveids ir ievērojami dārgāks par viņa ienākumiem, sākotnēji uzmanību pievērsa Daugavpils iedzīvotāji. Pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" sāka to pētīt dziļāk, publicējot izvērstu rakstu par mēra dzīvesveida, toskait dārgo apģērbu un aksesuāru neatbilstību mēra algai.

Elksniņa valsts amatpersonu deklarācijas vētīja arī Valsts ieņēmumu dienests, atrodot vien maznozīmīgu kļūdu deklarācijā par 2021. gadu. Tomēr LTV raidījumā "Viens pret vienu" VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe atklāja – pārbaudes par Elksniņu tomēr nav beigušās. Par Daugavpils mēru pašlaik tiek veikta fiziskās personas pārbaude. Šādos gadījumos tiekot vērtēta ne vien amatpersona, bet arī viņa ģimenes locekļi.

VID vadītāja gan uzvēra, ka pārbaudē atklātais netiks publiskots: "Ja Elksniņa kungs uzskata, ka viņam viss kārtībā, es aicinu Elksniņa kungu pašu VID iesniegt iesniegumu, par to, ka viņš piekrīt, lai VID dalās ar to datu analīzi, ko mēs esam veikuši un vēl veiksim."

Elksniņš gan nesola dot šādu atļauju.

LTV: Vai jūs būtu gatavs iesniegt VID iesniegumu, ka jūs atļaujat dalīties ar datu analīzi, ko VID veic saistībā…
Andrejs Elksniņš: Es nekomentēšu.
Kāpēc?
Es jau atbildēju uz jūsu jautājumu. Tur nav ko komentēt. Ja viņi paziņo, ka viņi veic, lai viņi veic.
Bet par to, ko viņi ir izpētījuši?
Es nezinu, ko viņi ir izpētījuši. [..]
Kas attiecas uz VID vadītājas aicinājumu.
Es neredzēju.
Es jums tagad citēju: Ja Jūs uzskatāt, ka...
Es atvainojos, es jau atbildēju.
Tad jūs neļausiet VID?
Es jau atbildēju uz jūsu jautājumu.

Tikmēr "Re:Baltica" redaktore Sanita Jemberga, kura bija viena no autorēm publikācijai par mēra ienākumu un dārgā dzīvesveida nesakritību, uzsvēra – mērs nav vienkārši privātpersona un ieņēmumu dienests pārbaudē atklāto nedrīkstētu paturēt pie sevis.

"Mēs vēlamies redzēt, ka VID būtu izpētījis, kā dzīvo Andrejs Elksniņš, no kā dzīvo viņa sieva, kura skaidrā naudā pērk dzīvokli Daugavpils centrā. No kā dzīvo viņa māte, kas skaidrā naudā pērk daļu no mājas, jo, ja viņiem visiem ir pienācīgi ienākumi, tad viss kārtībā, tad VID to pasaka. Bet no tā, kas ir Andreja Elksniņa amatpersonas deklarācijā, tas nav…

Vajadzības gadījumā iztiesāsimies, jo nevar būt tā, ka Valsts ieņēmumu dienests saka – mēs viņu pārbaudīsim kā privātpersonu. Viņš ir amatpersona," sacīja Jemberga.

Jāpiebilst, ka Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore intervijā norādīja, ka sadarbojas arī ar citām iestādēm un dienestiem. Gadījumos, ja konstatē nodokļu apiešanu, jautājumu pārvirza Nodokļu un muitas policijai, bet amatpersonu jautājumos Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti