Jūrmalas dome plāno izsolīt Bulduru bibliotēkas ēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Jūrmalas dome tomēr plāno pārdot Bulduru bibliotēkas ēku – šāds lēmuma projekts iekļauts domes ceturtdienas sēdes darba kārtībā. Jāatgādina, ka augustā pašvaldība lēma Bulduru bibliotēku pārvietot uz Jūrmalas teātra telpām, lai nodrošinātu ēku racionālu izmantošanu. Tobrīd pašvaldība skaidroja, ka bibliotēku nelikvidēs, bet renovēs, pielāgos pakalpojuma sniegšanai. Taču tagad domas mainījušās. Iedzīvotājus šāds priekšlikums neapmierina.

Jūrmalas dome plāno izsolīt Bulduru bibliotēkas ēku
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Ceturtdien Jūrmalas domes deputāti lems par ēkas Edinburgas prospektā 89 pirmās izsoles organizēšanu. Šajā namā gandrīz pusgadsimtu atradās Bulduru bibliotēka. Pašvaldība vasaras beigās lēma bibliotēku pārcelt uz Jūrmalas teātra telpām, lai ēku racionāli izmantotu un ļautu pašvaldībai ietaupīt naudu, kas vajadzīga bibliotēkas renovācijai un komunālo pakalpojumu izmaksu segšanai. Šāds lēmums pieņemts par spīti vietējo lasītāju neapmierinātībai, kas vāca parakstus pret ieceri un sašutumu arī skaļi pauda.

Domes izpilddirektors Edgars Stobovs iedzīvotājus mierināja, sakot, ka bibliotēku nelikvidē – vecajām telpām nepieciešams remonts. Tomēr solījumi nepiepildās. Ja deputāti ieceri atbalstīs, tad izsolē sākuma cena par bibliotēku būs 350 000 eiro.

Izpilddirektora vietā situāciju skaidroja domes sabiedrisko attiecību pārstāve Zane Leite: "Tāpēc, ka ēka nav nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai. Vēlāk, lai ēku varētu lietot, būtu nepieciešami nesamērīgi lieli ieguldījumi. Savukārt Bulduru bibliotēkai ir atrastas jaunas telpas atjaunotā, energoefektīvā ēkā, turpat Bulduros. Arī bibliotēkas darbinieki ir apmierināti, jo telpas ir jaunas, mēbeles ir jaunas, apstākļi ir krietni labāki, nekā bija vecajā ēkā. Jā, [telpas] ir mazākas, bet bibliotēka savu funkciju pilda."

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Jēkabsone Latvijas Radio atzina, ka par ēkas nodošanu izsolē nebija informēta. Viņa akcentē, ka bibliotēka, lai gan mainījusi telpas, nav likvidēta: "Tur varētu atjaunot, bet tie ir šim brīdim nesamērīgi līdzekļi. Rezultāts manā skatījumā nemaz nav tik slikts, jo pakalpojums iedzīvotājiem jau ir pieejams."

Iedzīvotājus domes plāni nepārsteidz, taču apbēdina, saka Bulduru bibliotēkas aktīvo aizstāvju pārstāve Jana Veinberga: "Bet dome ir iedzīvotāju pārstāvis. Iedzīvotāji saka, ka šī ēka mums ir vajadzīga. Mēs – Bulduru apkaimes iedzīvotāji, aicinām Jūrmalas domi saglabāt Bulduru bibliotēkas ēku iedzīvotāju vajadzībām. Pirmkārt, arī izremontēt to, kā publiski ir solījis domes izpilddirektors Edgars Stobovs. Un atdot iedzīvotājiem, jo pārdot šo ēku ir absolūti netālredzīgi. Jaunu uzbūvēt būs daudz, daudz dārgāk."

Veinberga aicina domi bibliotēkas ēku nepārdot, bet gan izveidot apkaimes kopienas centru. Šobrīd Bulduros vietējiem neesot publiskas ēkas, kur visiem pulcēties.

"Pilsētas plānošanas dokumentos paredzēts attīstīt vietējās apkaimes, bet ar šo lēmumprojektu dome faktiski rīkojas pretēji saviem plānošanas dokumentiem," uzsver Veinberga.

Lasītāji pēc domes lēmuma lems, vai un kā neapmierinātību paust.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti