Dienas ziņas

Mudina nodrošināt netraucētu pasažieru vilcienu kustību

Dienas ziņas

Ogres novadā palielina nekustamā īpašuma nodokli

Saeimas komisijas atver durvis nevalstiskajam sektoram

Saeimas komisijas ver durvis nevalstiskajam sektoram cerībā stiprināt saikni ar pilsonisko sabiedrību

Lai stiprinātu parlamenta saikni ar pilsonisko sabiedrību un uzsvērtu tās būtisko lomu likumdošanā, Saeima kopā ar nevalstiskajām organizācijām (NVO) uzsākusi jaunu tradīciju – Saeimas komisiju atvērto durvju dienu. Otrdien ikvienam, kurš apmeklēja parlamentu, bija iespēja nepastarpināti izrunāt dažādus jautājumus. Jēkaba ielā viesojās arī Latvijā dzīvojošie Ukrainas bēgļi, kuri atraduši darbu pašvaldībās. 

Sociālā dienesta darbiniece no Ķekavas Irīna, kura uz Latviju atbrauca no Dņipro Ukrainā, Lavijā dzīvo nepilnus divus gadus. Tiklīdz ieradusies, uzreiz sākusi apgūt latviešu valodu un jau nokārtojusi B2 līmeni. Otrdien viņa ar vairākiem citiem ukraiņiem apmeklēja Saeimas Saliedētības komisiju, kurā tika diskutēts arī par Ukrainas civiliedzīvotāju integrēšanos Latvijā. 

Irīna stāstīja: "Dzīvoju Latvijā gadu un 8 mēnešus. Strādāju Ķekavas sociālajā dienestā. Es esmu laimīga. Šodien bija daudz svarīgu jautājumu. Šodien es Saeimā iepazinos ne tikai ar pašu ēku un to vidi. Mēs nedaudz uzzinājām par likumdošanu."

Uz Saeimu atbraukušie ukraiņi no visiem reģioniem nepieciešamības gadījumā ir arī savu tautiešu koordinatori. Un viņi arī vislabāk zina vajadzības. Parlamenta apmeklējums bijis patīkams pārsteigums.

"Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Linda Jēkabsone sacīja: "Ukraina ir daudz lielāka par mūsējo [valsti], un tur parlamentā ir grūtāk nokļūt. Ir ļoti svarīgi būt šeit un runāt par integrāciju."

Deputāti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji diskutēja gan par nevalstiskā sektora plašāku iesaisti parlamenta darbā, gan konkrētiem likumprojektiem, piemēram, par vides un pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar fiziska un garīga rakstura traucējumiem, tautsaimniecības konkurētspējas un eksportspējas veicināšanu.

"Šādas atvērto durvju dienas ir labs pamats atvērtai diskusijai," vērtēja biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktore Inese Tauriņa.

Pēcpusdienā ar NVO pārstāvjiem tikās arī Saeimas priekšsēdētāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti