Drošības dienests izmeklē ES sankciju pārkāpšanu – Krievijas saplākšņa eksportu no Latvijas uz Ukrainu

Valsts drošības dienests (VDD) vairākos objektos Valmierā veica kriminālprocesuālas darbības aizdomās par Eiropas Savienības (ES) sankciju pārkāpšanu. Aizdomas ir par Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu kravu vešanu caur Latviju uz Ukrainu, informēja dienests.

VDD kriminālprocesuālās darbības veica aizvadītajā nedēļā, 22. februārī, kriminālprocesā, ko dienests uzsāka pērnā gada 24. novembrī par starptautisko organizāciju un Latvijas noteikto sankciju pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums (Krimināllikuma 84. panta pirmā daļa).

VDD izmeklēšanas laikā ir ieguvis informāciju par nelikumīgām darbībām, kas saistītas ar kvadrātveida saplākšņu eksportēšanu uz Ukrainu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka

no Latvijas uz Ukrainu, izmantojot viltotus dokumentus par preču izcelsmi no Kazahstānas un Kirgizstānas, ir eksportētas Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu kravas.

Darījumi, kuros izmantoti nepamatoti izsniegtie preču izcelsmes sertifikāti, sekmējuši starptautisko sankciju pārkāpšanu, norādīja dienests.

Sākotnēji dienests norādīja, ka viesojies vairākos objektos Valmierā, bet vēlāk papildus informēja, ka kriminālprocesuālās darbības veiktas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Valmieras nodaļas telpās, kā arī divu nodaļas amatpersonu dzīvesvietās.

Minētajam kriminālprocesam nav saistības ar Valmieras novada domi, norādīja VDD.

VDD sola sniegt papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti