Valsts kanceleja risinās iedzīvotāju problēmas saskarē ar valsts pārvaldes pakalpojumiem

Valsts kancelejas Inovācijas laboratorija, kurā iepriekš izdevies veidot risinājumus ļoti sarežģītām problēmām, tagad īpaši pievērsīsies tieši iedzīvotāju pieredzei saskarē ar valsts pārvaldes nodrošinātajiem pakalpojumiem, veidojot vienotu inovāciju ekosistēmu, informēja Valsts kancelejā.

Ministru kabinetā 26. septembrī apstiprinātie noteikumi paredz, ka Inovācijas laboratorijā līdz 2027. gadam plānots ik gadu izvēlēties vidēji piecus nozīmīgus valsts pārvaldes procesus, produktus vai pakalpojumus, kuru uzlabošana vai attīstība veicinās valsts pārvaldes darba kvalitāti sabiedrības labā. 

Tādās dzīvēs situācijās kā darba meklēšana, uzņēmuma reģistrēšana, saskare ar veselības aprūpes sistēmu vai ceļš cauri izglītības procesam, valsts pārvaldes nodrošinātie procesi tiks sakārtoti, lai iedzīvotājs ērti saņemtu sev vajadzīgos pakalpojumus, norādīja Valsts kancelejā.

Vienlaikus tiks pilnveidota normatīvā bāze inovācijas jomā, lai turpmāk valsts pārvaldē būtu vienota pieeja pakalpojumu pārskatīšanai, uzlabojumu modelēšanai, eksperimentēšanai un jaunu risinājumu ieviešanai. Ilgtermiņā tas vienkāršos veidu, kā pakalpojumu un procesu centrā liktu cilvēku un viņa vajadzības. 

Inovāciju ekosistēmas pilnveide ietvers publisko pakalpojumu dizaina, tostarp pakalpojumu lietotāja pieredzes un lietotāja saskarnes, izstrādi Inovācijas laboratorijas ietvaros, starpsektoru inovāciju prototipu izstrādi, kā arī ekspertu piesaisti kvalitatīvu digitālo pakalpojumu izstrādei. 

Inovāciju prakses paplašināšanai un ekosistēmas attīstībai paredzētais finansējums 2021.–2017. gadam ir 1,3 miljoni eiro, no kā 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un 15% ir valsts budžeta finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti