Panorāma

Valsts atbalsts veicina elektroauto pieaugumu

Panorāma

Panorāma

Centrāltirgus iela – slazds autovadītājiem

Šoferi neizpratnē – Rīgas Centrāltirgus stāvvietas apsaimniekotājs soda pa ielu braucošas mašīnas

Gluži vai lamatas autovadītājiem – tā varētu raksturot kādu ielu pašā Rīgas centrā. Vairāki autovadītāji, braucot pa ielu garām Rīgas Centrāltirgum, vēlāk saņēmuši sodu par neatļautu stāvēšanu. Un šo sodu viņi uzskata par absurdu un nepamatotu. Situācijas risināšanā iesaistījušies patērētāju tiesību aizstāvji un arī teritorijas iznomātājs "Rīgas nami".

Centrāltirgus iela pašā Rīgas centrā – vienā pusē autoosta un pilsētas kanāls, otrā – Rīgas Centrāltirgus. Ceļazīmes paredz, ka pa ielu jābrauc ar ātrumu 20 kilometri stundā. Ielas malā ir arī autostāvvieta, kuru uzrauga videonovērošanas sistēma. 

Lai gan viss šķiet vienkārši un saprotami, braukšana pa šo ielu radījusi nepatīkamas situācijas daudziem autovadītājiem, īpaši tiem, kuri iekļuvuši sastrēgumā.

Autovadītājs Juris pastāstīja, ka reiz braucis pa minēto ielu, bet bijis sastrēgums. "Viņi man atsūtījuši sodu, jo viņi uzskata – ja esi vairāk nekā 10 minūtes šajā zonā, sistēma vai kompjūters uzreiz izraksta sodu," pieredzē dalījās Juris.

Jurim šajā teritorijā piemēroti seši sodi, kurus viņš ir apstrīdējis.

Līdzīgu soda kvīti savā pastkastē par neapmaksātu stāvēšanu saņēmusi arī Jeļena. Taču arī viņa norāda, ka pa šo ielu ir braukusi, nevis stāvējusi.

"Pēc bildes var redzēt, ka es braucu. Protams, es piezvanīju uz šo kompāniju. Es viņiem paprasīju, lai viņi ievada manas mašīnas numuru un apskatās.

Viņi apskatījās – jā, sods ir par neapmaksātu autostāvvietu. Es saku – jūs redziet, ka mana mašīna brauc," pastāstīja Jeļena.

Viņa norāda, ka uzņēmuma darbinieces neesot solījušas soda atcelšanu, vien to, ka nezināmā laika periodā situāciju izskatīšot tehniķi. Līdzīgi arī Jurim.

Uzņēmums "Park expert" rakstiskā vēstulē norādīja, ka šāda situācija radusies tehniskā aprīkojuma kļūdas dēļ. Tagad kļūda esot novērsta. Tiesa, komunikācija ar sodītajiem autovadītājiem ir eskalējusies, tā notikusi vairāku nedēļu garumā. Tāpēc pārbaudi uzsācis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), lai noskaidrotu vai uzņēmums nav rīkojies negodprātīgi. 

PTAC pārstāve Sanita Gertmane atklāja, ka šogad par šo stāvvietu no patērētājiem saņemti seši iesniegumi un sniegtas gandrīz 50 konsultācijas: "Bet jāatzīst, ka tiešām šis konsultāciju skaits ir īpaši pieaudzis burtiski pēdējo nedēļu laikā."

Tiesības turpmākos piecus gadus apsaimniekot Centrāltirgus ielas stāvvietas teritoriju "Park Expert" ieguva šī gada sākumā.

Tā norāda SIA "Rīgas nami", kas arī saņēmuši lielu skaitu sūdzību un sapratuši, ka no šādas apsaimniekošanas sāk ciest Rīgas Centrāltirgus.

Uzņēmuma pārstāvis Ivo Kiršblats norādīja, ka nomnieks "Park Expert" ir uzaicināts uz pārrunām, kur sniegs detalizētu skaidrojumu, kā šāda situācija ir izveidojusies un ko darīt, lai sūdzības novērstu. "Bet nu katrā ziņā normāli tas nav, un arī mums ir pamats satraukumam," sacīja Kiršblats.

Reaģējot uz plašsaziņas līdzekļu interesi, trešdienas, 26. jūlija, vēlā pēcpusdienā Rīgas Centrāltirgus izplatīja ziņu, ka ar uzņēmumu ir panākta vienošanās, ka nepilnības ar nepamatotu sodu izrakstīšanu tikšot novērstas. Arī nepamatoti izrakstītie sodi tikšot anulēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti