Latvijā notiesātais Krievijas propagandists Kasems pametis valsti

Kremļa propagandas projekta "Sputnik Lietuva" galvenais redaktors, Latvijas pilsonis Marats Kasems pametis Latviju, trešdien pavēstījusi Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova.

"Baidoties no kriminālvajāšanas atsākšanās, Marats Kasems izmantoja iespēju un pameta šo valsti," Krievijas radio "Sputnik" ēterā pavēstīja Zaharova. Viņa neprecizēja, kad Kasems ieradies Krievijā, norāda tīmekļa izdevums "Meduza".

Tikmēr televīzijas kanāls "Current Time" vēsta, ka saskaņā ar Kasema lapu feisbukā viņš šobrīd uzturoties Lielbritānijā.

Latvijas prokuratūra Kasemam par palīdzību Krievijai pret Latviju vērstā darbībā piesprieda 15 500 eiro sodu. Viņš vainu bija atzinis, sodu samaksājis, un nekādi ierobežojumi valsts pamešanai vīrietim nav.

Trešdien Latvijas prokuratūrā apstiprināja, ka jaunas lietas prokuratūrā pret šo personu nav. To, vai jauna lieta varētu būt Valsts drošības dienestā, aģentūrai LETA patlaban nav izdevies noskaidrot.

Kasema aizturēšana savulaik tika veikta kriminālprocesā par Eiropas Savienības noteikto sankciju iespējamu pārkāpšanu, taču vēlāk lieta kvalificēta kā palīdzība ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Latvijas pilsonis laikā no 2017. gada līdz 2022. gada novembrim personisku apsvērumu un mantkārīgu tieksmju nolūkā sniedza intelektuālu un fizisku atbalstu Krievijai.

Apsūdzētais apzinājās, ka viens no Krievijas uzdevumiem ir stiprināt un paplašināt tās ietekmi Baltijas un citās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā vēršoties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu un valsts drošību kopumā.

Apsūdzētais pilnībā piekrita viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja.

Pēc sprieduma sabiedrībā aktualizējās diskusija, cik adekvāts sods piemērots prokremliskajam aktīvistam, Krievijas medija "Sputnik Lietuva" redaktoram Kasemam. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pēc šī prokuratūras lēmuma publiskošanas paziņoja, ka "pēdējā laika atsevišķi prokuratūras lēmumi raisa vairākus jautājumus". Tieslietu padome pēc tam paziņoja, ka vērtēs esošo sodu politiku korupcijas un valsts drošības lietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti