4. studija

Kāpēc jau ceturto vasaru būvdarbu dēļ ir apgrūtināta jūrmalnieku piekļuve Lielupei?

4. studija

Zīmju valodā. 4. studija. Valsts policijas iecirkņi un bites

Kāpēc Rīgā tiek slēgti Valsts policijas iecirkņi?

Septiņu iecirkņu vietā Rīgā trīs pārvaldes: Valsts policija iesniegumus aicina sūtīt elektroniski

Pēc Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes iecirkņu restrukturizācijas galvaspilsētā septiņu policijas iecirkņu vietā nu ir trīs pārvaldes. Daudzi iedzīvotāji šīs izmaiņas palaiduši garām un nezina, kur īsti doties, ja nepieciešams policijā vērsties ar iesniegumu. Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" norādīja VP, visērtākais un ātrākais veids ir iesniegumu nodot policijai elektroniski.

Lai gan strukturālas pārmaiņas VP Rīgas iecirkņos veiktas jau pagājušajā gadā, daļa iedzīvotāju par tām nav dzirdējuši. Tāpat par izmaiņām neliecina, piemēram, meklētājprogramma "Google".

Lai gan iecirknis Emīlijas Benjamiņas ielā (agrāk – Gogoļa ielā) ir slēgts, meklētājprogramma uzrāda, ka tas joprojām ir atvērts. Arī pie slēgtā iecirkņa nekādas informācijas par to, kurp doties, ja vajadzīga palīdzība, nav.

Ja savulaik Rīgā bija septiņi iecirkņi, kur likumsargus varēja sastapt vaigā, patlaban ir izveidotas trīs pārvaldes.

Un, piemēram, Valsts policijas Pārdaugavas pārvalde, kas patlaban atrodas Daugavgrīvas ielā 34a, plāno tuvākajā laikā pārvākties uz Mūkusalas ielu 101.

VP Rīgas Pārdaugavas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Petrovs pastāstīja, ka Pārdaugavas pārvalde pametusi telpas Eduarda Smiļģa ielā, bet Austrumu pārvalde atteikusies no policijas iecirkņa Emīlijas Benjamiņas ielā. Ar laiku policisti vairs nebūs sastopami arī Alīses ielā. Bolderājas iecirknis tiks saglabāts, bet cilvēkiem būs pieejams tikai darba laikā. Rīgas Austrumu pārvalde strādā Ķengaragā, Vizlas ielā 1, savukārt Ziemeļu pārvalde turpina darbu Allažu ielā 2, Sarkandaugavā.

"Tiek samazināts arī dežūrdaļu skaits. Ja iepriekš, piemēram, Pārdaugavas pārvaldē bija divas dežūrdaļas, katra no tām strādāja diennakts režīmā, tad mums paliek tagad viena dežūrdaļa šeit, Daugavgrīvas ielā," norādīja Petrovs.

Gadījumos, ja ir nepieciešama Valsts policijas palīdzība un jāuzraksta iesniegums, ir pieejamas likumsargu mobilās brigādes, kuras ar likumpārkāpumu saistītos dokumentus palīdzēs nokārtot notikuma vietā. Lai nebūtu jāmeklē iecirknis, kur klātienē ziņot, piemēram, par zādzību, policisti aicina izmantot virtuālās iespējas.

"Visātrākais, visērtākais, vislētākais variants, kā var iesniegt iesniegumu, ir elektroniski. Protams, pie nosacījuma, ka cilvēkam ir elektroniskā e-pasta adrese un pieeja internetam," skaidroja Petrovs.

Tāpat iesniegumu var uzrakstīt caur valsts pārvaldes pakalpojumu portālu "Latvija.lv", vai nosūtot ierakstītu vēstuli ar "Latvijas pasta" starpniecību.

Petrovs uzsvēra, ka būtiski iesniegumu noformēt valsts valodā, jo to nosaka Valsts valodas likums. Gadījumā, ja iesniegums ir noformēts svešvalodā, policijai ir tiesības iesniegumu atstāt bez izskatīšanas. "Protams, mēs dodam iesniedzējam saprātīgu termiņu, lai viņš novērš šīs nepilnības. Ja nepilnības tiks novērstas, tad šis iesniegums tiks izskatīts pēc būtības. Ja ne, tad arī paliks bez izskatīšanas," skaidroja Petrovs.

Valsts policijā izveidots arī informatīvais tālrunis – 67075333. Uz to gan var zvanīt tikai darbdienās no plkst. 8 līdz 16.30.

Kā norādījusi VP, iecirkņu apvienošana ir viena no redzamākajām Valsts policijas strukturālo pārmaiņu sadaļām un tā būtiski maina iecirkņu darba organizāciju. Galvenās pārmaiņas ir vadīšanas pieejā – tiek samazināts vadītāju skaits un ieviests grupu vadības princips ar trim virzieniem, kas ir reaģēšana, izmeklēšana un prevencija. Tas savukārt nozīmē, ka mazinās sadrumstalotība un darbinieki ir spējīgi reaģēt uz daudzveidīgiem notikumiem lielākā teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti