Drošības dienests pievērš pastiprinātu uzmanību ar 9. maiju saistītām aktivitātēm

Valsts drošības dienests (VDD) arī šogad pievērš pastiprinātu uzmanību ar 9. maiju saistītām aktivitātēm, vērtējot, vai tās nerada riskus Latvijas nacionālajai drošībai, teikts dienesta paziņojumā medijiem.

Savā darbā VDD cieši sadarbojas ar Valsts policiju (VP). Dienesti pastiprinātā režīmā drošības situāciju Latvijā uzraudzīs arī 9. maijā.

Dienestā atzīmēja, ka patlaban tā uzmanības lokā nonākušās aktivitātes nav saistāmas ar būtiskiem riskiem Latvijas valsts drošībai. Vienlaikus VDD vērtējumā, tāpat kā iepriekšējos gados, pastāv risks, ka 9. maijā atsevišķas prokremliski noskaņotas personas var īstenot demonstratīvas, izaicinošas vai prettiesiskas aktivitātes agresorvalsts Krievijas interešu atbalstam.

VDD aicina iedzīvotājus, saskaroties ar šāda veida aktivitātēm, atturēties no reaģēšanas uz tām un informēt atbildīgos dienestus.

Iedzīvotāji, kuru rīcībā ir informācija par 9. maijā plānotām provokatīvām vai prettiesiskām darbībām, tiek aicināti sniegt šo informāciju VDD, zvanot uz diennakts tālruni 67208964 vai rakstot uz e-pasta adresi "[email protected]". Savukārt, kļūstot par liecinieku šādām aktivitātēm 9. maijā, iedzīvotāji ir aicināti nekavējoties par tām informēt VP, zvanot uz tālruni 110.

VDD atgādināja, ka saskaņā ar šā gada 20. aprīlī pieņemto likumu "Par atsevišķu publisku pasākumu rīkošanas aizliegumu 9. maijā" Latvijā 9. maijā ir aizliegts rīkot tādus publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, kas ir vērsti uz Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu un apdraudēšanu, tostarp sabiedrības šķelšanu, kara, militārās agresijas, totalitārisma vai vardarbības slavināšanu, kā arī nepatiesu vēsturisko notikumu atspoguļošanu. 

Tāpat dienests atgādināja, ka par genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku attaisnošanu un slavināšanu, kā arī par darbībām, kas vērstas uz nacionālā vai etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, draud kriminālatbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti