Dienas ziņas

Lems par atteikšanos no pensiju ienākuma nodokļa

Dienas ziņas

Krāslavā piemin sarkanbaltsarkanā karoga pacelšanu

Uzņēmumu reģistram jauna galvenā valsts notāre

Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā apstiprina Laimu Letiņu

Valdība otrdien, 26. martā, Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatā apstiprināja Laimu Letiņu. 

Iepriekš Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre bija Guna Paidere. Viņa amatā darbu sāka 2013. gada 1. augustā, bet, pēc Uzņēmuma reģistra publiskotās informācijas, amatu atstāja no 2023. gada 1. jūnija. Pēcāk galvenā notāra pienākumus pildīja pienākumu izpildītājs Sandis Karelis.

Letiņas līdzšinējā darbavieta ir Latvijas Finanšu nozares asociācijā, kurā viņa ieņem padomnieces amatu un pēdējos gados aktīvi strādājusi pie informācijas apmaiņas risinājumiem starp valsts un privāto sektoru, kā arī negribēto un nevēlamo seku mazināšanas finanšu pakalpojumu pieejamībā. 

No 2018. līdz 2019. gadam Letiņa strādāja Uzņēmumu reģistrā par eksperti juridisko personu izmantošanas noziedzīgiem nolūkiem novēršanas jomā. Konkursa uzvarētāja Uzņēmumu reģistrā arī iepriekš ieņēmusi divus amatus – no 2013. līdz 2018. gadam bijusi Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece un 2013. gadā Juridiskās nodaļas juriskonsulte. Savukārt periodā no 2018. līdz 2020. gadam Letiņa strādāja Tieslietu ministrijā par juristi Komerctiesību nodaļā. 

Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Latvijas Universitātē ieguvusi profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē. Letiņa ieguvusi arī starptautisku sertifikāciju naudas atmazgāšanas novēršanas un starptautisko sankciju jomā, regulāri pilnveidojusi savas zināšanas, apmeklējusi dažādus kursus, kā arī gatavojusi publikācijas interešu pārstāvības jautājumos, krāpšanu novēršanā, sankciju piemērošanā, jaunāko tehnoloģiju izmantošanā, publiskās un privātās partnerības jomā un citos jautājumos.

Letiņa ir arī sniegusi vairākus eksperta viedokļa rakstus žurnālā "Jurista Vārds" un "Bilances Juridiskie Padomi". Ar savām profesionālajām zināšanām Letiņa dalās arī dažādās konferencēs, paneļdiskusijās, semināros, vieslekcijās. Kā nesenāko var minēt dalību konferencē "Korupcija – nacionālās un globālās drošības drauds".

Letiņa ir saņēmusi arī vairākus apbalvojumus un godalgas. Kā viens no tiem ir Ministru prezidenta pateicības raksts par pašaizliedzīgu un aktīvu darbu sarunu vešanā Latvijas interešu aizstāvībai Eiropas Padomes "Moneyval" komisijā un Finanšu vadības darba grupā.

Konkurss uz Uzņēmuma reģistra valsts galvenā notāra amatu norisinājās trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par Uzņēmumu reģistra analītiskās kapacitātes attīstīšanu un ieguvumiem no tā uzņēmējdarbības vides drošībai un ilgtspējībai. Savukārt atlases trešajā kārtā tika pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā komandas vadīšana, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, pārmaiņu vadīšana, orientācija uz attīstību, attiecību veidošana un uzturēšana.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, tās sastāvā bija tieslietu ministres padomnieks Inguss Kalniņš, Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, Finanšu ministrijas Finanšu tirgus politikas departamenta direktora vietniece, Kredītiestāžu un maksājumu pakalpojumu politikas nodaļas vadītāja Dina Buse. Tāpat pretendentu vērtēšanā bija piesaistīti neatkarīgi novērotāji no Finanšu izlūkošanas dienesta, Ārvalstu investoru padomes Latvijā un biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti