Dienas ziņas

Rīgas skolas vērtē atbalsta projektu kompetenču attīstībai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas centrā ierobežos skrejriteņu lietošanu

Rīgā plāno noteikt elektrisko skrejriteņu novietošanas lieguma un ātruma ierobežojumu zonas

Rīgas pašvaldība plāno noteikt koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu ātruma ierobežošanas un novietošanas zonas pilsētā. Tā lēma Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja, bet gala lēmums vēl jāpieņem domnieku vairākumam.

Rīgas dome informēja par noteikumos plānoto, ka koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu ātruma ierobežojuma zonas un novietošanas aizlieguma zonas tiks publiskotas pašvaldības datu publiskošanas portāla "Geo Rīga" tīmekļvietnes sadaļā "Satiksme un mobilitāte".

Tika apzināti objekti un teritorijas, kur ieviešams ātruma ierobežojums, kā arī ieviešamas novietošanas aizlieguma zonas.
Lielākās koplietošanas transportlīdzekļu novietošanas aizlieguma zonas ir Rīgas centra parki, kanālmalas, daudzas Vecrīgas ielas un tilti pāri Daugavai un Rīgas pils apkārtne.  Šie objekti galvenokārt atrodas Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, taču tiek apzinātas arī jaunas vietas. 

Papildus secināts, ka koplietošanas elektroskrejriteņi un velosipēdi nereti tiek novietoti pie izglītības iestādēm, medicīnas un rekreācijas iestādēm un citur, kur tie būtiski traucē un apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Tādēļ šāda kārtība nepieciešama, lai aizsargātu sabiedrības drošību un intereses, norādīja domē.

Tostarp ātruma ierobežojuma zonā koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 kilometrus stundā.

Tāpat

būs aizliegts novietot koplietošanas transportlīdzekli novietošanas aizlieguma zonās, izņemot kartē norādītās novietošanas vietas.

Koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniegšanai būs atļauts izmantot tikai tādus koplietošanas transportlīdzekļus, kuri aprīkoti ar sistēmu, kas regulē ātrumu un novietošanu, pielāgojot to kartē norādītajām zonām.

Koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniedzējam būs jānodrošina transportlīdzekļu, kas novietoti stāvēšanai novietošanas aizlieguma zonā, pārvietošana nekavējoties, bet ne vēlāk kā trīs stundu laikā.  To kontrolēs Rīgas pašvaldības policija.

Jautājums vēl tiks skatīts Rīgas domes sēdē.

KONTEKSTS:

Šogad janvārī atbalstītas izmaiņas, kas paredz, ka aizsargķiveres obligāti jālieto velosipēdistiem līdz 16, elektroskrejriteņu vadītājiem – līdz 17 gadu vecumam. Līdz tam prasība bija velosipēdistiem līdz 12 gadiem.

Tāpat ar izmaiņām elektroskrejriteņiem noteikts maksimālais ātrums – 25 km/h. Noteikts arī, ka elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem priekšroka ir tikai dzīvojamā zonā. Šo transportlīdzekļu vadītājiem aizliegts braukt pa pretējā virziena brauktuvi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti