Dienas ziņas

Latvijā rada jaunu elektrības ieguves paņēmienu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas skolas vērtē atbalsta projektu kompetenču attīstībai

Pedagogu palīgi – viens no lielākajiem ieguvumiem kompetenču attīstībai

Pedagoga palīgs ir samērā jauna lieta Latvijas vispārējās izglītības sistēmā, taču skolu vadību pārstāvji to atzīst par vienu no lielākajiem ieguvumiem un centīsies palīgus padarīt pieejamākus. Šo un vēl citas inovatīvas mācību metodes Latvijas skolās atbalstīja projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai", kas ilga vairāk nekā sešus gadus. Projektā iesaistīto Rīgas skolu pārstāvji pirmdien, 26. februārī, apsprieda paveikto un tālākos darbus. 

Eiropas Sociālā fonda projekts Latvijā sākās 2017. gadā un noslēdzās pērn. Tajā piedalījās vairāki desmiti Rīgas skolu, un aktivitātēs iesaistījās vairāk nekā 20 tūkstoši skolēnu. Skolu pārstāvji uzsver, ka ir daudzveidotas mācību metodes, lai skolēnam tas liktos interesantāk.

"Veidojas plašāka mācīšanās pieredze, kur skolēns var pārbaudīt mācību stundās iegūtās zināšanas dažādās laboratorijās, dažādos interešu izglītības centros, zinātnes centros," skaidroja Rīgas domes Vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste Zane Doniņa.

Taču skolām ir dažāda pieeja ieinteresēšanai mācību saturā. Piemēram, Āgenskalna sākumskolā vācu valodu māca jau no 1. klases, turklāt tā tiek integrēta citos mācību priekšmetos.

"Reizi nedēļā mums ir gan matemātikas, gan vācu valodas skolotājs klasē, un bērni apgūst gan matemātiku, gan svešvalodu vienlaicīgi," pastāstīja Āgenskalna sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā Judīte Rubina.

Taču tas, kas skolām ir kopīgs, ir prieks par pedagoga palīga jeb otrā pedagoga nodrošinājumu atsevišķās mācību stundās. Tas parasti ir kāds skolotājs, kurš skolā māca citu priekšmetu un nāk palīdzēt citos. Pedagogu palīgi palīdz skolēniem, kuri atpaliek mācību procesā, piemēram, koncentrēšanās trūkuma vai kavējumu dēļ, vai citu grūtību iespaidā.

"Pievēršot šāda veida skolēniem īpašu uzmanību, viņiem nedaudz papildus paskaidro, palīdz saprast, vai pareizi viņš ir izpildījis uzdevumu, palīdz iesaistīties pilnvērtīgi mācību procesā," stāstīja Rīgas 6. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Laila Āboltiņa.

Rīgas 6. vidusskolā kopš pagājušā gada valsts nodrošinātu pedagogu palīgu skaits pieaudzis no viena līdz sešiem. Taču direktora vietniece atzina –

palīgu skaitu labprāt palielinātu vēl, taču skolotāji ir ļoti noslogoti. Pedagogu palīgi galvenokārt iesaistās pirmo sešu klašu mācībās, reizēm arī no 7. līdz 9. klasei.

"Mūsu skolā noteikti saglabāsim pedagogu palīgus, kas ir ļoti brīnišķīga lieta," piebilda Rīgas Angļu ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas darbā Arta Nolberga.

Skolu pārstāvju vidū par to ir vienprātība, jo ieguvumus no otrā pedagoga saskata visi. Arī izglītības finansējumā šim aspektam veltīts vairāk līdzekļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti