Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums: Cik saimnieciski un godīgi tiek pārvaldītas Latvijas pašvaldības?

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums: Kā nodrošināt pasažieriem prognozējamu vilcienu kustību?

Šodienas jautājums: Cik saimnieciski un godīgi tiek pārvaldītas Latvijas pašvaldības?

Ministre: Ja Rīgas dome nespēs atgūt zemes pie lidostas, ģenerālprokurors vērsīsies tiesā

Ja Rīgas dome nespēs nobalsot par īpašuma tiesību atjaunošanu 22 pie lidostas esošajiem zemes gabaliem, ģenerālprokuratūra vērsīsies tiesā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pavēstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Rīgas dome februāra sākumā saņēmusi Ģenerālprokuratūras iesniegumu par prettiesisku neapbūvētas zemes privatizāciju valsts civilās aviācijas lidlauka turpmākajai attīstībai nepieciešamajā teritorijā. 22 galvaspilsētai piederoši zemesgabali 2012. gadā tika nodoti privatizācijai. 2022. gadā tos pārdeva izsolē par 5,7 miljoniem eiro nekustamo īpašumu attīstītāja "Sirin Development" piederošajam uzņēmumam SIA "Cella investment 3". Prokurors bija uzdevis Rīgas domei atjaunot īpašumtiesības, taču pašvaldība jau divas reizes "norāvusi kvorumu" un nav tikusi līdz balsojumam.

Bērziņa pastāstīja, ka par šo situāciju runājusi arī ar ģenerālprokuroru. "Šādi lēmumi, ko izdod ģenerālprokurors, ir apstrīdami tiesā. Ja Rīgas dome nepieņems lēmumu, ģenerālprokurors vērsīsies tiesā, un tad tiesa lemj, kam ir taisnība," viņa pavēstīja.

Izveidojusies situācija pārrunāta arī ar Rīgas mēru Vilni Ķirsi ("Jaunā Vienotība"). "Ir nesaprotami, kādēļ vairāku partiju deputāti nepievienojas Ķirša un vairāku deputātu viedoklim un neatbalsta šo ģenerālprokurora lēmumu. Ir jāuzdod deputātiem jautājumi, kādēļ tas tiek darīts," pauda Bērziņa. 

Uz norādi, vai tas liecina par koalīcijas nespēju nodrošināt kvorumu lēmumu pieņemšanai, ministre aicināja vērsties pie Rīgas mēra, taču atzina – jautājumi ir uzdodami arī domes koalīcijas deputātiem. 

KONTEKSTS:

Pašvaldība saņēmusi ģenerālprokurora iesniegumu par prettiesisku neapbūvētas zemes privatizāciju valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka turpmākajai attīstībai nepieciešamajā teritorijā, tāpēc Rīgas domei jālemj par īpašumtiesību atjaunošanu uz izsolē pārdotajiem 22 zemesgabaliem, kas nepieciešami lidostas attīstībai.

Prokuratūras ieskatā, pašvaldība privatizācijas procesā nav izvērtējusi zemesgabalu nepieciešamību valsts pārvaldes funkciju vai valsts vai pašvaldības komercdarbības veikšanai, un visi 22 zemesgabali atrodas Rīgas lidostas turpmākai attīstībai nepieciešamajā teritorijā.

Ģenerālprokurora iesniegums uzliek pašvaldībai par pienākumu atjaunot tās valdījuma un īpašuma tiesības uz 22 zemesgabaliem un apturēt šīs teritorijas lokālplānojuma izstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti