Panorāma

LTV no Ukrainas: Brīvprātīgie gatavo plovu karavīriem

Panorāma

Panorāma

Iztaujā LU rektora amata kandidātus

LU rektora kandidātu debatēs izskan vēlme pēc iedvesmojoša vadītāja

Lielākā universitāte Latvijā – Latvijas Universitāte (LU) – šonedēļ izraudzīsies nākamo rektoru. Izsludinātajā starptautiskajā konkursā augstskolas vadītāja amatam tika saņemti 24 pieteikumi, bet finiša taisnē izvēlēti divi – Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore Signe Bāliņa un šīs pašas fakultātes dekāns profesors Gundars Bērziņš. Pirmdien, 26. februārī, notika rektora amata kandidātu noslēdzošās publiskās debates.

Publiskajās debatēs abiem kandidātiem bija dotas piecas minūtes, lai iepazīstinātu ar savu redzējumu rektora amatā. Gan Bāliņa, gan Bērziņš uzskata, ka rektoram jāspēj ieviest iecerētās un uzsāktās reformas, jāspēj saliedēt universitātes saimi virzībai uz ekselenci zinātnē, pētniecībā un inovācijā, kā arī studiju kvalitātes tālākai izaugsmei. 

"Es gribu redzēt LU kā atvērtu sabiedrībai, atvērtu idejām. Mēs veidojam savu akadēmisko centru, kas ir dzīvības pilns," pauda Bāliņa.

Savukārt Bērziņš par galveno uzdevumu ievēlēšanas gadījumā izvirzījis veidot LU kā vienu no pasaules 500 labākajām universitātēm.

Abi kandidāti ne tikai strādā vienā fakultātē, bet arī paši bijuši Latvijas Universitātes studenti. Bērziņš rektora amatam kandidēja arī pirms pieciem gadiem, kad sacensībā zaudēja līdzšinējam rektoram Indriķim Muižniekam, kuram drīzumā beidzas pilnvaras.

Kandidāti šodien arī tika iztaujāti, un jautājumus caurvija vēlme, lai jaunais rektors būtu personība, kas spēj iedvesmot.

"LU ir organizācija, kas ir vērsta uz pārmaiņām, un viņos abos ir tā līderība," sacīja LU Absolventu kluba direktors Mārtiņš Brencis.

"Es sagaidītu aktīvu rektoru," teica LU students Mārtiņš. 

"Es zinu, par ko es balsošu, par ko citi balsos, arī zinu, vārdu gan neatklāšu, bet esam pārliecināti, ka viens no šiem kandidātiem izpildīs to, ko mēs sagaidām," atzina LU students Ronalds.

LU rektora vēlēšanas notiks šo piektdien, 1. martā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti