Dienas ziņas

Atlaidīs Rēzeknes domi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā būs tikai viens brīvkrāns; pārējos slēgs

Liepājā būs tikai viens brīvkrāns; divus pārējos slēgs

Liepājā slēgs divus dzeramā ūdens brīvkrānus, atstājot tikai vienu.  SIA "Liepājas ūdens" skaidro – iepriekš šie brīvkrāni iedzīvotājiem bija nepieciešami ūdens ņemšanai sadzīves vajadzībām, bet tagad lielākajai daļai īpašumu pievilktas centralizētās ūdensapgādes caurules, un īpašniekiem atliekot vien pieslēgties ūdensvadam. Tomēr ne visiem liepājniekiem tas varētu būt pa kabatai.   

Pirms aptuveni 20 gadiem Liepājā bija aptuveni 140 brīvkrānu, kur iedzīvotāji varēja ņemt ūdeni savām vajadzībām, par to saņemot ikmēneša rēķinu. Tagad palikuši vien trīs, no kuriem divus likvidēs.

"Ūdensapgādes un kanalizācijas tīkls ir attīstījies tik tālu, ka Liepājā ir tikai padsmit mājas, kuras nevar pieslēgties ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem.

Pilsētā vairs nav aktuāls jautājums par brīvkrāniem ūdens ņemšanai sadzīves vajadzībām," skaidroja SIA "Liepājas ūdens" valdes priekšsēdētājs Andis Dejus.

Tomēr daļa liepājnieku ar šādu soli nav mierā, par iemeslu minot ūdens nepieejamību.

"Diezgan slikti. Ir daudz māju, kur vēl nav centrālais ūdensvads. Kad būs centrālais, tad jau nebūs vajadzība. Bet vienalga – kaut kur cilvēkiem vajag," plānus slēgt brīvkrānus vērtēja liepājnieks Elmārs.

"Ja jau tie [brīvkrāni] ir, tātad tie ir vajadzīgi cilvēkiem. Satiksmei arī tie netraucē. Agrāk es Kalpaka ielas tirdziņā pārdevu puķes – bija ļoti parocīgi, jo varēja aiziet līdz tam krānam un paņemt ūdeni, cik vajag," stāstīja liepājnieks Jevgēņijs.

Ūdens pieslēgšana privātmājām ir dārgs prieks – nereti jāveic pat mājas pārbūve, lai to pielāgotu centralizētās kanalizācijas pieslēgšanai, un daudziem īpašniekiem šādu līdzekļu nav.

"Daudziem cilvēkiem jau nav iekšā tas ūdens, un nav labi, ka tā dara. Tā pašvaldība [..], viņi jau nedomā par tiem iedzīvotājiem, kam nav ūdens [mājā] iekšā. Kur tad tie vecie cilvēki, kas to pensiju tikai saņem, reāli to naudu dabūs – zāles nopērk, pārtiku nopērk – nu viņi taču nevar atļauties to visu," pauda liepājniece Anita.

Liepājā šobrīd ir 148 īpašumi, pie kuriem ūdensvads jau pievilkts, taču mājsaimniecības vēl nav pieslēgušās.

"Ir, protams, cilvēku kategorija, kuri uzskata, ka viņiem to vairs nevajadzēs – nāks bērni, viņiem vajadzēs," atzina Andis Dejus.

Par brīvkrāna ūdens izmantošanu iedzīvotājiem arī bija jāmaksā. Tiem, kuriem mājās nav centrālās kanalizācijas – nepilns eiro mēnesī, bet tiem, kuriem tā ir – divi eiro un 21 cents. Ievelkot ūdeni, izmaksas par ūdens patēriņu būs jau lielāka – atkarībā no skaitītāja rādījuma.

"Ome bieži gāja pakaļ tam ūdenim, jo tas bija daudz tīrāks nekā caur to krānu mums," stāstīja liepājniece Samanta.

Vienīgais brīvkrāns Liepājā atradīsies tā saucamajā Zivju tirgū Vecās ostmalas Promenādē, jo tas pilda arī tūrisma apskates objekta funkciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti