Panorāma

Briselē plaši zemnieku protesti

Panorāma

Panorāma

Zemessargi vienā bataljonā ar NBS karavīriem

Interese par Zemessardzi mazinās, aicina pievienoties

Interese par Zemessardzi ir mazinājusies, tostarp bataljonā, kurā zemessargi aizvada mācības kopā ar profesionālā dienesta un sabiedroto spēku karavīriem Ādažos. Kā stāsta paši zemessargi, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā interese strauji palielinājās, tagad tā atkal ir tāda kā iepriekš.

Plecu pie pleca mācības Kadagā aizvada zemessargi, kuri dien nevis Zemessardzē, bet Mehanizētajā kājnieku brigādē. Viņiem apmācības ir biežākas un sarežģītākas – katru otro nedēļu. Tomēr visi satiktie zemessargi uzsver – Zemessardzi un darbu var apvienot jebkurš. Viņu vidū arī radošo industriju pārstāvji, informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti un pat bijusī ministre.

"Es strādāju komunikācijas industrijā, es vadu reklāmas aģentūru, radošo aģentūru, pareizāk sakot. Diezgan tālu no manas profesionālās ikdienas," bilst vecākais zemessargs Ritvars Vulis.

Arī bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola dien Zemessardzē kopā ar savu meitu. Šodien gan katrai savs mācību uzdevums. 

Šeit liela daļa sevi sauc par Ukrainas iesaukumu, jo tieši pēc Krievijas pilna mēroga iebruka Ukrainā pieņēma gala lēmumu par pieteikšanos Zemessardzē.

"Es ikdienā esmu biznesa konsultants, vadības treneris. Mana profesija galīgi nav saistīta ar militāro sfēru.

Man šķiet, ka mums katram ir jāpieliek savs plecs, lai šī valsts būtu drošāka. Man ir, ko sargāt," uzsver vecākais zemessargs Mārtiņš Vecvanags.

Arī zemessargs Vulis atzīst, ka par dienestu Zemessardzē domājis ilgu laiku pirms Krievijas sāktā pilna apjoma iebrukuma Ukrainā. "Es esmu tā saucamais Ukrainas iesaukums. Par Zemessardzi esmu domājis diezgan ilgu laiku iepriekš, bet ģimenē mums īsti nebija kvoruma līdz tam brīdim. Tad tā situācija diezgan dramatiski pamainījās un lēmums tika pieņemts," viņš pastāsta.

Šajā bataljonā dien teju 200 zemessargu un vairāk nekā 50 profesionālā dienesta karavīru. Viņu apņemšanās ir būt ne sliktāk sagatavotiem kā profesionālā dienesta karavīriem. 

"Šie zemessargi ir Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvdaļa. Viņiem apmācība ir nopietnāka. Viņi biežāk mācās, un viņiem ir jābūt gataviem veikt uzdevumus mehanizētās brigādes sastāvā," skaidro pulkvežleitnants, 3. kājnieku bataljona komandieris Ivars Stivriņš.

Kamēr šai grupai turpinās ieroču apmācība, tikmēr citi atgriežas no pavadītas nakts mežā. Tur mācījās gan teorētiski, gan praktiski par pozīciju ieņemšanu. Pēc sešu kilometru marša ar pilnām trīs dienu mugursomām Krišjānis Antons saka īsi – šis bija labākais veids, kā apvienot vēlmi būt bruņotajos spēkos ar sevis izveidoto profesionālo karjeru. 

Tagad zemessargi jau gatavojas lielajām bruņoto spēku mācībām "Kristāla bulta". Kaut gan viņu rindās jau ir ap 200 cilvēku, varētu būt kaut divtik vairāk. Tāpēc viņi aicina pievienoties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti