Uz Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatu pieteikušies 13 pretendenti

Atklātajā konkursā uz Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra amatu pieteikušies 13 pretendenti, informēja Valsts kancelejā. 

Amata konkurss, kas tika izsludināts 11. janvārī, norisināsies trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Atlases otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par būtiskākajiem aizsardzības nozares izaicinājumiem turpmākajos četros gados un kā tiem sagatavoties.

Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: komandas vadīšana, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, stratēģiskais redzējums.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts aizsardzības ministram. Iegūstot ministra atbalstu, pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, kā arī Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris.

Tāpat pretendentu novērtēšanai piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktore Inese Tauriņa.

KONTEKSTS:

Ilggadējais AM valsts sekretārs Jānis Garisons pērn decembra vidū iesniedza atlūgumu. Kā galveno iemeslu aiziešanai Garisons minēja viedokļu nesaskaņas ar ministru Andri Sprūdu ("Progresīvie"), kurš situāciju nekomentēja, vien norādīja, ka ir pieņēmis Garisona atlūgumu un novērtē viņa paveikto aizsardzības nozarē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti