Panorāma

Tartu atklāj Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Panorāma

Starptautiskā tiesa neliek pārtraukt militāro operāciju Gazā

Par ES naudu celtais angārs – nepiemērots

Preiļos par ES naudu celtais angārs radījis zaudējumus; citas pašvaldības gatavas celt jaunus

Ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu uzcelta angāra izmantošana dārzeņu ražotājam Preiļos nesusi apmēram 16 tūkstošu eiro zaudējumus. Ēkā salūzusi gaisa ventilēšanas iekārta, un 40 tonnas kāpostu – sapuvušas. Pašvaldībā atzīst, ka ražošanai uzbūvētie angāri nav derīgi, tā esot bijusi kļūda tādus celt, neieplānojot komunikāciju tīklus. Savukārt Līvānu novadā, kur angāru būvniecība piesaistīja Eiropas Prokuratūras uzmanību, saka – iepriekšējās programmās problēmas labotas un gatavojas projektu iesniegšanai jaunajās, vairs nepieļaujot vecās kļūdas.

Pie pārtikas ražošanai celtā angāra vēdī pēc sapuvušiem dārzeņiem. Saimnieks Edgars Garkalns te kopš rudens uzglabā gan kartupeļus, gan kāpostus. Pēdējie teju pilnībā sapuvuši.

"Konstatēju, ka ir izslēdzies drošinātājs. Atslēdzies gan dzesētājs, gan ventilācija. Iekšā ir mitrs gaiss automātiski. Un smaka uzreiz. Pirmais parādījās pelējums, un tiklīdz pelējums – tie [dārzeņi] visi pūst," stāsta saimnieks.

Sapuva gan kāposti, gan arī ķirbji, puravi, kas jau izmesti. Audzētājs apsver tiesāties ar angāra īpašnieku – pašvaldību, ar ko gan pagaidām noslēgts nevis nomas, bet sadarbības līgums. Viņš uzskata, ka īpašnieks nav savlaicīgi risinājis problēmu.

Sapuvušie dārzeņi
Sapuvušie dārzeņi

"Ja tu esi paņēmis telpas, tu taču atbildi par procesiem, kas notiek iekšā. Cik man ir zināms, tas, kas nedarbojās tajā brīdī, nevar radīt tādus zaudējumus, kādi radušies uzņēmējam," pauda Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis. 

Pašvaldības izpilddirektors apšauba, vai kartupeļus un kāpostus drīkst turēt vienā telpā.

Preiļu novadā šīs nav vienīgais objekts, kur nesokas ar nomnieku atrašanu. Nu jau vairāk nekā gadu kopš remonta beigām teju tukšs ir Preiļu pils pirmais stāvs. Nu tapusi jauna Eiropas Savienības līdzfinansējuma programma, kurā pašvaldības varēs pieteikties līdzīgas infrastruktūras attīstīšanai.

"Preiļu novads nebūvēs tukšus angārus, ja nebūs konkrētu uzņēmumu, konkrētas intereses," teica Zīmelis.

Kaimiņos, Līvānu novadā, vērtēja, ka jaunajā programma noteikumi ir skaidrāki. Top jauni projekti.

Kopumā gan Līvānos lēš, ka finansējumu vairāk apgūs lielās pašvaldības, mazajām vismaz šogad naudas lieliem ieguldījumiem trūks. Kā virzās Eiropas Prokuratūras darbs saistībā ar aizdomām par krāpniecību, novada mēram Andrim Vaivodam ("Latvijas attīstībai") neesot zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti