Panorāma

Eiro Latvijā – 10 gadu

Panorāma

Panorāma

"Latvijas Pasts" pārskatīs pasta nodaļu reorganizācijas termiņu

Pārskatīs pasta nodaļu reorganizācijas termiņus

Satiksmes ministrija uzdevusi "Latvijas pasta" padomei atkārtoti izvērtēt ieceri šogad slēgt vai reorganizēt 105 no 176 pasta nodaļām visā valstī. Pastam pārmet sliktu komunikāciju un pārmaiņu vadību, uzstājot, ka nepieciešams apturēt haotisko pasta nodaļu reorganizāciju un sākto procesu atkārtoti izvērtēt. Uzņēmums vajadzību samazināt nodaļu skaitu pamato ar to, ka mazinās pieprasījums pēc pasta pakalpojumiem un uzturēt tik daudzas nodaļas kā pašlaik neesot finansiāli izdevīgi. Vienlaikus tā padome sola pārskatīt termiņus, cik īsā laikā īstenot pārmaiņas.

Carnikavieši nemierā par slēgšanu

Viena no nodaļām, kas aizvien nezina savu tālāko likteni, ir Carnikavas pasta nodaļa. Tieši tai garām šonedēļ devās "Latvijas pasta" priekšnieki un darbinieki, lai apspriestu šo jautājumu Ādažu novada domes sēdē. Taču skaidru atbildi par to, vai viņi ir gatavi pārskatīt lēmumu par šīs nodaļas slēgšanu, vēl nesniedza.

Pie pasta nodaļas LTV sastapa arī vietējos aktīvistus, kas ir pret tās slēgšanu. Daudzi pārmet, ka pārmaiņas ir pārāk straujas un nav izdiskutētas. Vēl citi norāda ne vien uz praktiskiem, bet arī emocionāliem apsvērumiem.

"Man nepatīk, kādā veidā tiek pieņemti lēmumi par pasta likvidēšanu, un ne tikai par pastu, arī par skolām. Mēs visi zinām tās problēmas. Nepatīk, ka šie lēmumi tiek pieņemti, pamatojoties uz plikiem skaitļiem, uz bilancēm. Ja tas tiek darīts tā, tad attiecīgos ierēdņus var nomainīt uz datoriem," pauda Carnikavas iedzīvotājs Aivars Krūkliņš.

"Pasts, skola, robežapsardzība, medicīna un vēl vairākas nozares nav privāts bizness. Mums, sabiedrībai, tas ir vajadzīgs. Un mēs visi esam sabiedrības daļa," sacīja Carnikavas iedzīvotājs Gundars Kravalis.

"Viņiem [cilvēkiem] tas ir svarīgi – kaut vai socializēšanās, iziešana no mājas, satikšanās vienam ar otru," sacīja Carnikavas iedzīvotāja Ineta.

"Latvijas pasts" sola – pavisam slēgs samērā nelielu daļu nodaļu. Vairumu reorganizēs tādā veidā, ka pakalpojumu varēs pieteikt pa telefonu un saņemt savā dzīvesvietā.

"Mums ir divas pasta nodaļas, un par vienu ir absolūti skaidrs, ka tā strādā ļoti labi, ir pelnoša, pašpietiekama. Nu, tad kā jau ģimenē, tad mēs varētu uzturēt arī otru pakalpojumu. Mēs dzirdējām par to, ka iegādāsies ļoti daudz elektromobiļus un piegādās pakalpojumus uz mājām. Protams, mēs nesaņēmām atbildes, kad tie automobiļi būs," norādīja Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone (Latvijas Reģionu apvienība).

Pārmet sliktu komunikāciju

Sliktu komunikāciju uzņēmumam pārmet Satiksmes ministrija, kas ir valsts kapitāla daļu turētāja pārstāve kapitālsabiedrībā.

"Mēs, protams, saprotam, ka reforma ir nepieciešama, bet reformai ir jābūt pakāpeniskai, pārdomātai, komunicētai. Mēs šobrīd saņemam ļoti daudz neapmierinātu iedzīvotāju vēstuļu par situāciju ar komunikāciju, par situāciju kopumā, ka ir neizpratne. Nevar būt tāda situācija, ka vienā dienā tev atsūta lapiņu un pasaka, ka pasta nodaļa būs slēgta. Un netiek skaidrots pilnīgi nekas," norādīja Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Ģirts Dubkēvičs ("Progresīvie").

Šis paziņojums vietnē "X" "Latvijas pastam" bijis pārsteigums.

"Es to laikam vairāk saistu ar politisku atbildību. Žēl, ka ministra biroja pārstāvis izvēlējies tieši šādu komunikācijas veidu, kā paust savu viedokli par "Latvijas pasta" restrukturizācijas plānu.

Kā jau minēju, mēs esam atvērti komunikācijai gan ar ministriju, gan ar ministra biroju par šiem jautājumiem," sacīja "Latvijas pasts" padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda.

Reformas esot process, kas iesākts pirms vairākiem gadiem, skaidroja uzņēmuma padomē. Vienlaikus padome sola pārskatīt plāna izpildes dinamiku jeb termiņu, cik ilgā laikā paredzēts slēgt vai reorganizēt tik daudzas nodaļas.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie") paziņojumā medijiem norādīja, ka "Latvijas pastam" arī uzdots sniegt skaidru plānu, pirms jebkādas turpmākas rīcības. Tāpat prasīts uzņēmuma padomei steidzamības kārtā iesniegt izvērtējumu par katras pasta nodaļas slēgšanas pamatotību. Būs arī jāapkopo iedzīvotāju un iesaistīto valsts, pašvaldību, nevaldības sektora un nozares darbiniekus pārstāvošo institūciju redzējumu par piedāvāto pasta reformu. 

Tikt uzklausītas cer arī pašvaldības, jo pasta nodaļu reorganizāciju būtiski ietekmētu pakalpojuma pieejamību iedzīvotājiem reģionos, norādīja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti