Dienas ziņas

Atstādina Siguldas novada domes priekšsēdētāju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā aptur bīstamo atkritumu pārstrādes projektu

Liepājā aptur bīstamo atkritumu pārstrādes projektu

Vairāki simti iedzīvotāju vērsušies Liepājas domē, paužot bažas par iecerētās bīstamo atkritumu pārstrādes iekārtas uzstādīšanu netālu no viņu mājām un darbavietām. Dome nolēmusi pagaidām atlikt jautājumu par atļaujas izsniegšanu uzņēmējiem.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA "DG Termināls" vēlas uzņēmuma teritorijā uzstādīt gumijas un plastmasas atkritumu pārstrādes iekārtu, taču tagad šis process domē apstādināts, jo 395 iedzīvotāji iesniegumā iebilst pret šo ieceri. Vides aktīvisti uzskata, ka pilsētas plānojumā nemaz nav paredzēta vieta bīstamo atkritumu pārstrādei. 

Zvērināts advokāts, iedzīvotāju pārstāvis Guntars Precinieks pauda, ka riski, kas saistīti ar bīstamo atkritumu pārstrādi vietā, kur atrodas daudzi uzņēmumi, ir lielāki nekā ieguvumi, ko iegūst konkrētais uzņēmums.

Šādam viedoklim gan nepiekrita uzņēmējs, SIA "DG Termināls" valdes loceklis Jānis Millers, norādot, ka pozitīvais ieguvums ir nelegāli izmesto atkritumu apjoma mazināšana pilsētvidē: "Tas pozitīvais ieguvums gan videi, gan sabiedrībai ir nesalīdzināmi lielāks nekā vides riski vai citi riski saistībā ar šo ieceri."

Iedzīvotāji arī lūguši pašvaldību veikt padziļinātu ietekmes uz vidi izvērtējumu, vienlaikus atzīstot, ka nelolo īpašas cerības attiecībā uz domes lēmumu sabiedrības interesēs.

Iedzīvotāju parakstu vākšanas iniciatore Kristīne Dzelme norādīja uz, viņasprāt, interešu konfliktu: "Mēs zinām, ka vismaz četri domes deputāti darbojas Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdē, un šobrīd viņi arī lems jautājumu, kas attiecas uz Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumu. Tas ir interešu konflikts mūsu skatījumā."

Atkritumu pārstrādes rūpnīcas vieta Liepājā
Atkritumu pārstrādes rūpnīcas vieta Liepājā

Iedzīvotāju viedoklim pievienojās arī viens no domes koalīcijas deputātiem, Liepājas O. Kalpaka vidusskolas direktors Gints Ročāns (Latvijas Reģionu apvienība),  jo viņa vadītā izglītības iestāde atrodas vien divarpus kilometru attālumā no iecerētās atkritumu rūpnīcas celtniecības vietas.

"Skaidrs, ka gan skolēni, gan viņu vecāki un visa vietējā kopiena gan Velnciemā, gan Laumas rajonā un Karostā ir ieinteresēti, lai pie šīm globālajām tendencēm nepasliktinātos vides situācija vēl straujāk," viņš norādīja.

Arī pilsētas mērs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija"), kurš ir viens no domes pārstāvjiem Speciālās ekonomiskās zonas valdē, vismaz pagaidām uz ieceri būvēt rūpnīcu neraugās ar īpašu optimismu: "Ja man jāsaka par pirolīzes projekta sadaļu, es personīgi esmu ļoti skeptisks, bet, protams, ekspertiem ir jāizdara savs mājasdarbs, lai ļoti rūpīgi izvērtētu šāda veida projektu pēc būtības."

Uz laiku atceļot lēmumu par atļaujas izsniegšanu uzņēmējam, dome uzdevusi pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļai kopā ar ekspertiem veikt izvērtējumu un tikai pēc tā saņemšanas lems par tālāko projekta gaitu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti