Panorāma

LCP memorands – neatkarības gara uzturētājs okupācijas gados

Panorāma

Par ES naudu celtais angārs – nepiemērots

"Draudzīgajam aicinājumam" – 30 gadu

Dāvina grāmatas skolai un raksta esejas – «Draudzīgajam aicinājumam» 30 gadu

Absolventi aicināti dāvināt grāmatas savai skolai, bet skolēni – piedalīties eseju konkursā. Akcijai "Draudzīgais aicinājums" šogad ir īpaši svētki, jo tiks atzīmēta 30 gadu jubileja, kopš bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis to atjaunoja neatkarīgā Latvijā. Rakstnieks Pāvils Raudonis ir pārliecināts, ka grāmatas jaunieši lasa un viņiem tagad ir daudz iespēju, lai lasītu arī citās valodās.

Akcija "Draudzīgais aicinājums" skolu absolventus aicina arī šogad savai skolai dāvināt grāmatas. Iedzīvotāju atsaucība vienmēr bijusi liela. Taču – vai jaunieši grāmatas lasa?

"Lasa! Un ļoti svarīgi, ka lasa jaunieši, jo jaunieši jau izšķirs visu! Tagad taču jauniešiem ir citas iespējas – Eiropa! Brauc, uz kuru valsti gribi, mācies, kurā skolā gribi, lasi, kādā valodā gribi! Galvenais ir lasīt!" pauž Raudonis.

To, ka jaunieši ne tikai lasa, bet arī raksta, pierāda pasākumā satiktie. Pēdējos divus gadus akcijas ietvaros ir arī eseju konkurss, kurā piedalās jaunieši no visas Latvijas. Pērn tajā uzvarēja Darja: "Es rakstīju par to, ka man ir radinieki Ukrainā, kā viņi jūtas. Vienam no rakstniekiem, kurš lasīja manu eseju, ļoti patika un, kā viņš teica, viņam bija asaras, kad viņš lasīja.

Kad jūs kaut ko rakstāt vai lasāt, tam jābūt no sirds un dvēseles."

Šā gada eseju konkursa nominants Artjoms atzīst, ka lasa diezgan daudz un lasa grāmatas krievu valodā. "Krievu grāmatas, krievu literatūra ir ļoti bagāta un ļoti skaista," viņš bilst.

Arī skolnieks Aleksandrs atzīst – grāmatas patīk: "Es gan piedalos olimpiādē, gan vienkārši lasu priekš sevis.  Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakas", "Ronju" no Astrīdas Lingrēnas un daudzas citas."

Arī eseju konkursa dalībniekos var redzēt vēlmi lasīt, rakstīt un izprast. Tas priecē visvairāk, uzsver izdevniecības "Jumava" valdes priekšsēdētājs Juris Visockis. 

"Tas, ka mēs redzam šos cerīgos jauniešus, mani vienmēr spēcina šajā pasākumā. Ir jaunieši, kas tālāk darīs Latviju lielu," pauž Visocskis.

Akcija "Draudzīgais aicinājums" ir dzimusi pirms Otrā pasaules kara, to aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Nākamgad akcijai "Draudzīgais aicinājums" arī ir zīmīgs gads – 90 gadu dzimšanas diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti