Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā nedēļām salst skolēni un pedagogi – siltumu sāk piegādāt tikai pēc valsts svētkiem

Rīgas Valsts 3. ģimnāzija normālu apkures sezonas sākumu sagaidīja tikai uz valsts svētkiem, siltums nebija piegādāts gandrīz piecas nedēļas. Skolas direktora centieni panākt kādu ātru risinājumu no pašvaldības rezultātus nenesa, un aukstuma dēļ saslimuši vairāki pedagogi, un siltums pieslēgts vien pēc piecām nedēļām.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā apkures sezonai vajadzēja sākties jau 9. oktobrī, sākumā siltums bijis, taču drīz vien konstatēts, ka 20 klasēs, vienā no skolas korpusiem, nav siltuma.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis "4. studijai" stāstīja, ka nekavējoties sazinājās ar "Rīgas namiem", "pēc tam mēs varbūt divas reizes nedēļā komunicējām, jo āra temperatūra tajā mirklī bija kaut kādi +8 līdz +10".

SIA "Rīgas nami" sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa "4. studijai" skaidroja, ka skolas ēkā ir apkures sistēmas problēmas, "speciālisti vairākkārt veica tehnisko apkopi, atgaisošanu, visas nepieciešamās procedūras, un tika secināts, ka ir bojāts elektriskās piedziņas mehānisms un, protams, šīs detaļas pasūtīšana aizņem zināmu laika posmu".

Kamēr problēma nebija atrisināta, vairāk nekā 20 klasēs siltuma nebija, taču tika apsildīti gaiteņi, tāpēc nekas cits nebija atlicis, kā stundu laikā turēt atvērtas durvis, lai bērni vismaz kaut cik sasildītos.  

Skolas direktors informējis visus atbildīgos domes departamentus, viņam ieteikts vērsties arī pie pašvaldības izpilddirektora, taču loģiska reakcija, kāda gaidīta, nav sekojusi.

"Es to nesajutu, ka komanda strādā. Kaut vai zvanu izpilddirektoram un saku, ka ir ārkārtas situācija, atbild – viņš šobrīd sanāksmē, viņam svarīgāki darbi," sacīja direktors.

Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča raidījumu informēja, ka izpilddirektora birojs "uzreiz reaģēja un nosūtīja aicinājumu Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas nami" valdei un attiecīgo Rīgas pašvaldības departamentu direktoriem nekavējoties rast risinājumu apkures problēmai skolā".

Preisa stāstīja, ka bija noskaidrots, ka detaļas pasūtīšana prasīs divas nedēļas. "Rīgas nami" un Rīgas domes Sporta un izglītības departaments informēja, ka piedāvāts rezerves variants – sagādāt skolai sildītājus.  

Tomēr līdz klasēm apsildes ierīces tā arī nenonāca, bet skolēni, pedagogi un skolas darbinieki sāka slimot.  

"Ļoti, ļoti gribētos, lai mēs esam kopēja, vienota sabiedrība, kur viens otru neuzmet. Man sajūta ir tāda, ka direktors paliek pēdējais un vienkārši tiek uzmests šinī brīdī," sacīja skolas direktors.

Šajā laikā saslimuši astoņi skolotāji, "saslimšanas periods ir apmēram nedēļu, līdz ar to mācību process uzreiz ir saraustītāks un daudziem nenotiek kādas stundas vai nenotiek tādā kvalitātē, kā tiešais skolotājs to vada".

Nopietni saslimis arī skolas dežurants. "Plaušu karsonis. Abpusējais. Viņš nosala nenormāli, vienreiz, otrreiz. Viss pārsalis, un tā arī sākās," stāstīja skolas dežurante Sandra Viļumsone.

Skolas direktors, sapratis, ka ir viens cīņā ar birokrātiju, vērsies skolas vecāku padomē, savukārt vecāki nolēmuši par problēmu sūdzēties LTV.

Pēc tam, kad apsaimniekotājs bija informēts par LTV iesaistīšanu, atnāca oficiālā informācija no "Rīgas namiem", "tas apmēram piecu nedēļu laikā par to, kas notiek, kā notiek darbība un kā plānots šo pakalpojumu sniegt", stāstīja direktors.

Pirms svētkiem jautājums tika atrisināts, un siltums šobrīd ir palaists. Valsts svētku laikā – brīvdienās – beidzot ir piegādāta nepieciešamā detaļa, lai apkures sistēma pilnvērtīgi darbotos, un tā arī uzstādīta.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzija nav pieredzējusi kārtīgu remontu jau kopš 1961. gada, uzsvēra direktors. Tāpēc, viņaprāt, nav nekādas garantijas, ka apkures sezona skolā turpināsies visā tās garumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti