Rīta Panorāma

Kā iemācīt bērnam rīkoties ar naudu?

Rīta Panorāma

No kosmosa saņemts Zemes "izejmateriāla" paraugs

Telefonintervija ar aizsardzības ministru Andri Sprūdu

Aizsardzības ministrs Sprūds: Par mācību laikā pazaudēto NBS dronu sākta dienesta izmeklēšana

Sākta dienesta izmeklēšana sakarā ar sestdien, 23. septembrī, militāro mācību "Namejs 2023" laikā pazaudēto bezpilota lidaparātu jeb dronu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").

Sprūds norādīja, ka Latvijas puse pēc sakaru pazaudēšanas ar dronu rīkojusies atbilstoši starptautiskām normām, informējot par notikušo Krieviju, kuras teritorijā, iespējams, drons nosēdies.

Vienlaikus Sprūds atzina, ka gadījumā, ja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku drons tiks identificēts Krievijas pusē, nav izslēgts, ka Krievija to izmantos propagandas nolūkiem. "Mēs ļoti labi apzināmies, ar kādu valsti mums ir darīšana," sacīja ministrs, norādot, ka starptautiskā prakse gan paredz šādos gadījumos dronu atdot atpakaļ Latvijai.

Šobrīd sākta dienesta izmeklēšana, lai precizētu tehniskos iemeslus, kāpēc sakari ar dronu pazaudēti. To, cik ilga izmeklēšana varētu būt, Sprūds neprognozēja. Aizsardzības ministrija (AM) iepriekš skaidroja, ka drons nebija militāri bruņots, bet tas bija paredzēts novērošanai.

Sakari ar lidaparātu pārtrūka Latvijas teritorijā. Tā potenciālo nosēšanās vietu noteica iepriekš uzņemtā lidojuma trajektorija un vēja virziens. AM atzīmēja, ka ir liela varbūtība, ka novērošanas lidaparāts nosēdās Krievijas teritorijā. 

No 17. septembra līdz 2. oktobrim Latvijas austrumu pierobežā notiek valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" aktīvā fāze. Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot Latvijas nacionālos kolektīvās aizsardzības plānus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti