Panorāma

Sarunas par Rīgas domes koalīciju – bez rezultātiem

Panorāma

Video ar Krievijas pilsoni, kas ierodas kārtot valsts valodas pārbaudi, izmanto propagandā

Liepājā aptur notekūdeņu noplūdi jūrā

Liepājā apturēta notekūdeņu noplūde jūrā

Naktī uz otrdienu, 25. jūliju, Liepājā izdevies apturēt avārijas izraisīto notekūdeņu noplūdi jūrā, informēja Liepājas pašvaldība. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība atjaunota pagaidu režīmā.

Pašvaldībā informēja, ka uzņēmuma SIA "Liepājas ūdens" darbinieki ar ekspertiem kopš avārijas brīža meklēja tehniskos risinājumus iespējami ātrai konstrukciju atjaunošanai: "Bija apturēta visa veida notekūdeņu novirzīšana uz bojāto rezervuāru un notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. Savāktie notekūdeņi iespēju robežās tika uzkrāti cauruļvados, spiedvados un sūkņu stacijās, izvietoti papildu sūkņi."

Šobrīd situācija ar notekūdeņu ieplūšanu jūrā atrisināta, un tie vairs neiztek ārpus attīrīšanas iekārtām.

Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās palaisti 7 sūkņi, kas pārpumpē notekūdeņus, apejot sagruvušo priekšattīrīšanas bloku. 

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) par notekūdeņu avāriju
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) norādīja, ka šobrīd galvenais ir saprast, kādēļ tehniskā konstrukcija nobrukusi: "Jāsaka lielu paldies visai "Liepājas ūdens" komandai, kas šonakt apturējusi jebkādu noplūdi jūrā. Līdz ar to varu pateikt, ka mēs esam izdarījuši pirmo mājasdarbu. Tagad otrais mājasdarbs ir, protams, rast papildus tehniskos risinājumus, ko darīt tālāk."

Vienlaikus turpinās avārijas seku novēršanas darbi, sagruvušās sienas tehniskā ekspertīze un avārijas iemeslu skaidrošana kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes ekspertiem.

Pagaidām veiktie ūdens analīžu rezultāti, kas paņemti Liepājā, atbilduši peldvietu noteikumiem. Ūdens kvalitātes izmaiņām turpinās sekot.

Vēlāk otrdien kļuva zināms, ka arī otrie ūdens analīžu paraugu, kas ņemti pirmdien pie notekūdeņu sistēmām, pludmalē "Liedagi" un no pludmales pie stadiona, rezultāti liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst peldvietu noteikumiem. Nākamie analīžu rezultāti būs pieejami trešdien, informēja Liepājas pilsētas dome.

Lai samazinātu notekūdeņu iekārtās nonākušo ūdens daudzumu, atbildīgie dienesti aicināja Liepājas un Grobiņas iedzīvotājus tuvāko dienu laikā samazināt ūdens patēriņu un nemazgāt veļu ar ķīmiskiem līdzekļiem, lai maksimāli mazinātu piesārņojuma ietekmi. Vienlaikus iedzīvotājiem jāņem vērā, ka ūdens spiediens šajās dienās būs samazināts.

Valsts vides dienests sola izvērtēt amatpersonu atbildību saistībā ar notikušo avāriju. 

Tikmēr Lietuvas pilsētā Klaipēdā izplatīts ieteikums cilvēkiem atturēties no peldēšanās Baltijas jūrā, kamēr veiktas ūdens analīzes, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs.

KONTEKSTS:

Svētdien, 24. jūlijā, sabrūkot Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra sienai, daļa no attīrīšanas ūdeņiem ietecēja jūrā. 

Rezervuārs sastāv no divām sekcijām, no kurām viena palikusi funkcionējoša. Tāpēc paredzēts izbūvēt pagaidu kanalizācijas vadu, kas apietu sagruvušo rezervuāra sekciju.

Lai gan atbildīgie speciālisti uzsver, ka cilvēku veselībai draudu nav, iedzīvotāji aicināti tuvākajās dienās nepeldēt piekrastes teritorijās, sākot no Liepājas pilsētas pludmales uz ziemeļiem līdz Sakas pagastam.

"Liepājas ūdens" attīrīšanas iekārtas netālu no Ziemeļu fortiem atrodas kopš 1972. gada. Šāda situācija, kad sabrūk kāda notekūdeņu attīrīšanas rezervuāra siena, ir unikāla un notikusi pirmoreiz. Sabrukušais objekts ir visjaunākā no visām "Liepājas ūdens" attīrīšanas iekārtu būvēm, tā nodota ekspluatācijā 2009. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti