Dienas ziņas

Grieķiju turpina postīt savvaļas ugunsgrēki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kučinskis rosina prēmēt policistus, kuri atrada cietumnieku

Kučinskis rosina prēmēt policistus, kuri atrada izbēgušo cietumnieku

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts") Latvijas Televīzijai pauda, ka vēlas izcelt tos policistus, kuru operatīvā rīcība ļāva ātri aizturēt svētdien, 23. jūlijā, no Rīgas Centrālcietuma izbēgušo Māri Kovaļovu. Ministrs rosinās šos likumsargus apbalvot.

Kovaļovs, kurš aizbēga no Rīgas Centrālcietuma, pārkāpjot pāri augstajai dzeloņstiepļu sētai, joprojām ārstē traumēto kāju Olaines cietuma slimnīcā. Tiklīdz veselība ļaus, viņš atgriezīsies vietā, no kuras uz četrām ar pusi stundām aizbēga – Centrālcietumā. 

Kučinskis uzskata, ka policija bēgļa meklēšanā nostrādājusi lieliski.

Kovaļovu atrada vairāk nekā sešu kilometru attālumā no cietuma – Sīmaņa ielā pie mātes.

Vīrietis cietumā nonācis par savas bijušās draudzenes dzīvesbiedra slepkavības mēģinājumu. Un tagad viņu tiesās arī par bēgšanu. Kamēr cietumā notiek izmeklēšana par to, kā tas bija iespējams, policijā vēlas pateikties darbiniekiem, kas palīdzēja bēgli notvert. 

"Pagaidām es varu paust tikai neizpratni," sacīja Kučinskis. "Uzreiz bija notikusi analīze, atrada vietā, kas bija izskaitļota. Rosināšu labākos apbalvot vai vismaz izcelt. Šis nu ir gadījums, kad ministrs ir ļoti apmierināts ar policijas darbu!"

Izbēgušā cietumnieka meklēšana notika ļoti aktīvi. Vērienīgā operācijā "Slazdi" tika pārbaudīti autobraucēji. Policija kontrolēja satiksmi un veica citus meklēšanas darbus, kas četras stundas pēc izbēgšanas Kovaļovu ļāva atrast.

KONTEKSTS:

Svētdien, 23. jūlijā, no Rīgas Centrālcietuma ap pulksten 13.45 izbēga ieslodzītais, 1993. gadā dzimušais Māris Kovaļovs, kurš ieslodzījumā atrodas par slepkavības mēģinājumu.

Valsts policijā tika uzsākti plaši personas meklēšanas pasākumi un izsludināta operācija "Slazdi" visā valstī, kuru laikā tika ierobežotas citu personu ikdienas gaitas, kā arī pārmeklēti transportlīdzekļi un veiktas citas darbības personas meklēšanai.

Pēc aptuveni četrām stundām Kovaļovs atrasts kādā namā Sīmaņa ielā, Sarkandaugavas rajonā Rīgā. Par bēgšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess, kā arī dienesta pārbaude, kurā vērtēs Centrālcietuma darbinieku rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti