4. studija

Kāpēc privātās un valsts medicīnas pakalpojumu nesaskaņotības dēļ maksāt nākas pacientam?

4. studija

Zīmju valodā. 4. studija. Valsts policijas iecirkņi un bites

Kāpēc pašvaldība pieļauj vides reklāmas, kuras bojā ietvju segumu?

Vides reklāmas uzstādīšanai Rīgā sabojā ietvi; pašvaldībā norāda – tā ir jāatjauno

Rīdzinieki ievērojuši, ka pilsētā arvien vairāk parādās vides reklāmas, kuru darbībai nepieciešama elektrība. Lai to nodrošinātu, nereti tiek sabojāts ietves segums, un iedzīvotāji ar to nav mierā. Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" norādīja Rīgas dome, šādos gadījumos pasūtītājam ietve ir jāatjauno visā tās platumā. Tomēr pilsētā redzams, ka tas ne vienmēr tiek darīts.

"4. studija" saņēmusi informāciju par "šedevru" Daugavgrīvā – lai pieslēgtu elektrībai vides reklāmu, sabojāts krietns gabals ietves. Tā vietā, lai reklāmu novietotu tuvāk elektrības sadales skapim, vadi vilkti vairākus metrus. Pēcāk no jauna uzlieta tikai daļa asfalta, nevis visā ietves platībā.

"Cik es saprotu to situāciju – lai uzstādītu LED ekrānu un attiecīgi gūtu peļņu, privāts uzņēmums ir sabojājis asfaltu, ietvi, kuru uztaisīja Rīgas dome par nodokļu maksātāju naudu. Tad jautājumi tur vairāki. Kāpēc tāda situācija ir pieļaujama? Kāpēc privātais uzņēmums ir sabojājis infrastruktūru un tā vietā, lai to atrisinātu un atjaunotu tādā skatā, kāda tā bija, vienkārši aizlāpa bedres un uztaisa tik nekvalitatīvi, tik slikti, ka var redzēt, ka tur pēc laika atkal radīsies bedre," neizpratni pauda Rolands.

Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Tatjana Smirnova atzina, ka pašvaldība jau 2021. gadā bija izsludinājusi konkursu par vides reklāmu izvietošanu pilsētā. Kopumā tādu objektu būs vismaz 500.

"Šajā konkrētajā gadījumā elektrības pieslēgumu varēja veikt zaļajā zonā, tomēr tas skartu apstādījumus un radītu papildu apgrūtinājumus. Līdz ar to tika pieņemts lēmums elektrības pieslēguma kabeli izbūvēt tajā vietā, kur tas šobrīd arī atrodas. Tādā veidā neskarot arī zaļo zonu un neradot papildu apgrūtinājumu šai teritorijai, kas savukārt ietekmētu jau citu telekomunikāciju izbūvi, ja tas būs nepieciešams," norādīja domes pārstāve.

Daugavgrīvas gadījumā gan nav redzami ne apstādījumi, ne koki, kas varētu traucēt šo kabeli noslēpt zālājā. Līdzīga ainava novērojama arī netālu no Botāniskā dārza un Rīgas centrā.

Smirnova norādīja, ka Rīgas dome sazinājusies gan ar pasūtītāju, gan būvnieku, lai situāciju risinātu, jo uzņēmējam ietve ir jāatjauno visā tās platībā.

Pašvaldībā skaidroja, ka, iespējams, darbi veikti ziemā, neatbilstošos laika apstākļos, tādēļ šobrīd ietves ir sabojātas, tomēr tās tikšot atjaunotas.

"Ja inženierbūve tiek nodota ekspluatācijā ziemā, tad teritorijas labiekārtošanas darbi ir jāveic līdz 1. jūnijam," norādīja Smirnova.

"4. studija" novēroja, ka sižeta tapšanas laikā Daugavgrīvas ietvi mēģinājuši labot, tomēr remontdarbi joprojām īsti neatbilst Rīgas domes sacītajam – asfalts nav uzklāts no vienas ietves malas līdz otrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti