Dienas ziņas

Latvieši Lielbritānijā ziedo labdarībai Latvijā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rundālē tūristus no ASV un Vācijas nomaina lietuvieši

Uz Rundāles pili arvien mazāk brauc vācieši, bet pieaug tūristu skaits no Tālajiem Austrumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kovida laiks iecirtis smagu robu apmeklētāju skaitā, tāpat mainījušās valstis, no kurienes tūristi ierodas – ASV un Vācijas tūristu vietā Rundāles pils tagad ir iecienīts galamērķis japāņiem un dienvidkorejiešiem, liecina Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses novērojumi. 

Lūse Latvijas Televīzijai stāstīja, ka aizokeāna tūristus nomainījuši Latvijas apceļotāji no Eiropas. Daudz tūristu ir no Lietuvas.

"Pavērojot apmeklētāju plūsmu Rundāles pilī, tad pārsvarā dzird lietuviešu balsis. Šad un tad dzird spāņus runājam. Var novērot Tālo Austrumu tūristus no Dienvidkorejas, Japānas un Ķīnas," pastāstīja muzeja direktore.

Savukār tūristu skaits no Vācijas samazinās, nav arī vairs tik daudz amerikāņu tūristu. Taču kopumā uz šo tūrisma sezonu Lūse raugās ar lielām cerībām.

Rundāles pils šajā sezonā plāno piesaistīts apmeklētājus ar vairākiem pasākumiem, piemēram, randiņu dārzā pulksten piecos no rīta, franču gobelēnu izstādi, Senās mūzikas festivālu un citiem.

Jau ierastie dārza svētki šogad tiks veltīti ūdens tēmai. Savukārt jūnija vidū pilī atklās tekstilmākslas triennāles satelītizstādi, kas ir liels starptautisks projekts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti