Rīgā Mūkusalas ielas krastmalas vērienīgo pārbūvi sāks šogad; darbus paredz pabeigt 2025.gadā

Rīgā šogad sāks Mūkusalas ielas krastmalas vērienīgo pārbūvi. Vismaz par 22 miljoniem eiro paredzēts nostiprināt degradēto krastmalu, labiekārtot apkārtni un izbūvēt gājēju tiltu zem Akmens tilta. Plānots arī Mūkusalas promenādē no margām likvidēt padomju laika simboliku – sirpi un āmuru. Projektu atbalstīja Rīgas domes komitejā.

Mūkusalas ielas krastmalas pārbūve ir viens no Rīgas pieciem lielajiem infrastruktūras objektiem, kuru atjaunošanai valdība pagājušajā gadā atbalstīja 139 miljonu eiro lielu aizdevumu. No tiem vismaz 22 miljoni eiro paredzēti minētās krastmalas remontam posmā no Akmens tilta līdz Salu tiltam. Tas ir vairāk nekā divu kilometru garš posms.

Lielāko daļu jeb 12 miljonus eiro paredzēts tērēt nākamajā gadā. Tad, iespējams, varam sagaidīt arī lielākos būvdarbus.

Galvenais darbs būs krastmalu nostiprināt. Pirms vairākiem gadiem speciālisti secināja, ka krasta stiprinājuma kopējais nolietojums ir no 50% līdz 90%. No tā secināms, ka stiprinājumi ir sliktā un pat ļoti sliktā stāvoklī.

Lai gājējiem būtu ērti nokļūt no Mūkusalas promenādes uz AB dambi, kas ir virzienā uz Vanšu tiltu, pašvaldība zem Akmens tilta paredz izveidot gājēju tiltu, kas stiepsies gar Daugavu. Tas būs drošāks ceļš, nekā tas ir pašlaik. Tagad tas ir šaurs un stiepjas gar ceļu.

"Būvdarbu uzsākšanas laiks, visticamāk, būs vasaras beigas.

Lielākā daļa būvdarbu notiks ārpus braucamās daļas, līdz ar to automašīnu satiksme būtiski netiks ietekmēta.

Taču jānorāda, ka Mūkusalas promenāde gar Daugavu posmā no Salu tilta līdz Akmens tiltam varētu būt slēgta gājējiem un velobraucējiem. Žoga daļa, kurā ir daži elementi ar padomju simboliku, tiks demontēti. Pēc darbu veikšanas šī būs viena no teritorijām, kas Rīgā būs sakopta, mūsdienīga un kurā būs patīkami uzturēties gan rīdziniekiem, gan Rīgas viesiem," par iecerētajiem darbiem pastāstīja Rīgas domes pārstāvis Kaspars Līcītis.

Darbus paredzēts pabeigt 2025. gadā.

Ceturtdien, 25. maijā, Rīgas domes Finanšu un administrācija lietu komitejā iecerei atbalstīja 30,5 miljonu eiro piešķiršanu. Pašvaldībā norādīja, ka lielāka summa paredzēta drošības labad.

Tāpat Rīgā paredzēti Gaisa tilta, Gustava Zemgala pārvada, Jorģa Zemitāna tilta un Vanšu tilta remonts. Šos objektus paredzēts pabeigt līdz 2026. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti