Mediju satura veidošanai atbalsta 50 projektus 2,6 miljonu eiro vērtībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) nacionāla mēroga mediju satura veidošanai atbalstījis kopumā 50 projektus 2,6 miljonu eiro vērtībā, liecina informācija fonda mājaslapā.

Arī šogad konkursā bija vērojama liela konkurence – kopumā no medijiem tika saņemti 72 projektu pieteikumi  3 631 044,63 eiro apmērā. Taču SIF apstiprināja 50 jeb 69% no visiem saņemtajiem projektu pieteikumiem par kopējo finansējumu 2 613 644,05  eiro.

Projektus īstenos 12 mēnešu laikā.

Kategorijā "Audiovizuālie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi" tika saņemts vislielākais pieteikumu skaits – 22, no tiem apstiprināja 17 par kopējo finansējumu 1 003 392,61 eiro, bet kategorijās "Audiālie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi" apstiprināti astoņi projektu pieteikumi par 584 972,66 eiro un "Preses izdevumi" – 12 projekti par 687 998,51 eiro. Savukārt kategorijā "Interneta vietnes" atbalstīti 13 no 23 projektu pieteikumiem par 337 280,27 eiro.

"Šogad konkursā saņemto projektu skaits skaidri parāda mediju vēlmi veidot sabiedriski nozīmīgu saturu, kuru sagaida to auditorija. Tas arī vēlreiz pierāda Mediju atbalsta fonda nozīmīgumu, atbalstot labākos projektus, kuri jau drīzumā varēs nonākt pie saviem lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem," sacījis kultūras ministrs, SIF padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce norādījusi, ka ar Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējumu tiks veidots saturs, kas veltīts aktuāliem un nozīmīgiem tematiem.

Viena ceturtdaļa no apstiprinātajiem projektiem paredzēta tieši pētnieciskās un analītiskās žurnālistikas žanra satura veidošanai.

"Lielā daļā apstiprināto projektu plānots radīt tādu saturu, kas veicina sabiedrības saliedētību – iekļaujošu līdzdalību, sekmē dažādu sabiedrības grupu, tostarp, mazākumtautību iekļaušanos sabiedrībā," skaidroja Pūce.

Programmā starp lielākajiem finansējuma saņēmējiem ir nodibinājums "Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica"", kura projekts "Šķelšanās" atbalstīts ar 92 915 eiro, uzņēmums "Re Media" atbalstīts ar 92 581 eiro, lai veidotu "ReTV" ziņas.

Uzņēmumam "TV Latvija" piešķirti 84 185 eiro, lai veidotu TV24 raidījumu "Naudas cena", uzņēmumam "4. vara" iezīmēti 83 860 eiro, lai veidotu raidījumu "Runa:jam". Tāpat uzņēmums "4. vara" saņems 82 586 eiro, lai veidotu raidījumu "(Bez)maksas sports".

Uzņēmums "Žurnālu izdevniecība Lilita" atbalstīts ar 74 999 eiro, lai radītu saturu žurnālam "Nezināmā Vēsture" un "Nezināmā Kara Vēsture", uzņēmumam "EHR Mediju grupa" iezīmēti 74 970 eiro radio raidījumam "Labāks tu. Dienas mikrodeva".

Ar 74 968 eiro atbalstīts uzņēmums uzņēmums "Radio SWH", lai turpinātu radīt raidījumu ciklu "Aktuālā piektdiena", ar 74 913 eiro atbalstīts uzņēmuma "EHR Mediju grupa" izglītojošais raidījums "Pirmā reize".

MAF mērķis ir atbalstīt medijus sabiedriski nozīmīga satura veidošanā un stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt valsts vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata.

Pieteikumus pēc atbilstības un kvalitātes vērtēšanas kritērijiem vērtēja komisija, kura sastāvēja no četriem augstskolu pārstāvjiem, diviem pārstāvjiem no mediju jomas nevalstiskajām organizācijām, kuru darbība ir vērsta uz žurnālistikas kvalitātes un mediju ētiskuma veicināšanu, un pieciem valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem, no kuriem divi ir Kultūras ministrijas deleģēti pārstāvji, divi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes deleģēti pārstāvji un viņu aizvietotāji, un viens SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet vērtēšanā un balsošanā nepiedalās.

Ar plašāku informāciju iespējams iepazīties www.sif.gov.lv sadaļā "Projektu konkursi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti