Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītāju Tomu Nāburgu

Rīta Panorāma

Intervija ar "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Edgaru Tavaru

Intervija ar tieslietu ministri Inesi Lībiņu-Egneri

Tieslietu ministre: «SOAAR» apgalvojumi par «Vienotības» mudinājumu viltot vēlēšanu rezultātus – absurdi un grauj valstiskumu

Vēlēšanu programmatūras nodrošinātāja, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "SOAAR" vadītāja Renāra Kadžuļa apgalvojumi, ka 2014. gada Saeimas vēlēšanu laikā toreizējais "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars aicinājis viltot vēlēšanu rezultātus, ir absurdi un grauj Latvijas valstiskumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība").

Viņa vairākkārt norādīja, ka Kadžuļa apgalvojumi ir absurdi un tādus pēc būtības komentēt nespēj.

"Tagad piesaukt kādu personu tikai tādēļ, ka šī persona rada ažiotāžu un tādējādi var nonākt mediju virsrakstos, ir nožēlojami," sacīja Lībiņa-Egnere, atgādinot, ka pret "SOAAR" ir sākts kriminālprocess. "Es nevēlos neko komentēt, lai to vēlāk neizmantotu, ka politiķi izsaka jebkādus apgalvojumus."

"Kā tas var būt, ka uzņēmums nav nedz spējīgs parādīt rēķinus, nedz ko citu, ir tikai publiski apgalvojumi? Kādēļ tieši šobrīd? Ļoti daudz jautājumu, bet atbilžu nav," norādīja ministre, uzsverot, ka partija ir tiesiska un vēlas runāt par izdarītajiem darbiem, bet "acīmredzot ir vēlme kaut ko citu uzlikt priekšplānā".

Ministre akcentēja, ka Latvijā vēlēšanu rezultātus neuzrauga partijas, tiesas pārbauda sūdzības. "Šeit nav runas vispār par to, ka politiskās partijas iejaucas vēlēšanās. Šādi apgalvojumi ir absurdi, un mums ir jābūt drošiem, ka šādi absurdi apgalvojumi neizskan, jo tas pēc būtības grauj arī mūsu valstiskumu," uzsvēra Lībiņa-Egnere.

Lībiņa-Egnere neizslēdza, ka pēdējā laika ziņas, kas parādījušās publiskajā telpā par "Jauno Vienotību", ir saistītas ar priekšvēlēšanām: "Šis žanrs, kā lai to nosauc, ar ļoti, ļoti absurdiem apgalvojumiem ir sasaistāms ar priekšvēlēšanu laiku."

Partija tā dēvētajā "aplokšņu algu" lietā, kā norādīja ministre, sadarbojas ar tiesībsargājošajām iestādēm, ir veikta partijas iekšējā izmeklēšana, un publiskie izteikumi nav apstiprinājušies. ""Vienotība" ir partija, kas iestājas par tiesiskumu, un manā izpratnē tas [kas tagad notiek] ir uzbrukums," viņa atzina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti