Rīta Panorāma

Pirmā zinātniskā monogrāfija publisko tiesību jomā

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Okupācijas muzeja direktori Solvitu Vību

Intervija ar Valsts prezidentu (2007–2011) Valdi Zatleru

Zatlers par deportācijām: Izsūtītie pierādīja – Latviju nevar iznīcināt

Deportētie Latvijas iedzīvotāji ar savu izturību un gara spēku pierādīja – Latviju nevar iznīcināt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Latvijā šodien piemin komunistiskā genocīda upurus – 1949. gada 25. martā uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem izsūtīja vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju.

"Šie cilvēki ar savu izturību un gara spēku, vienkāršām amata prasmēm pierādīja, ka Latviju nevar iznīcināt, fiziski nevar iznīcināt," teica Zatlers. "Nevar sadedzināt visas grāmatas, nevar nogalināt visus cilvēkus – viņi izdzīvo, stāsta tālāk par to, kas ir Latvijas valsts, kas ir latvieši."

Uz jautājumu, vai šobrīd darām visu, lai vēsture neatkārtotos, Zatlers atzina, ka 100% visu nevar izdarīt, bet "mēs cenšamies darīt pēc iespējas labāk, lai deportācijas neatkārtotos".

Viņš arī aicināja nošķirt Latvijas valsti no Latvijas valdības: "Valdību lamāsim vienmēr un visos laikos, jo vienmēr gribēsies kaut ko vairāk. Ir jānošķir. Valdība ir mūsu veidota, bet valsts – mūsu senču veidota."

Savukārt Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks pētniecības darbā Juris Ciganovs intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja, ka režīms, kas šobrīd uzbrūk Ukrainai, ir tas pats, kas okupēja Latviju 1945. gadā un īstenoja deportācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti