4. studija

Kāpēc Talsos tiek retināti bibliotēku plaukti un norakstītas grāmatas?

4. studija

Zīmju valodā. 4. studija

Vai likums, kas ierobežo smēķēšanu publiskās vietās, patiešām darbojas?

Pērn Rīgā konstatēti ap 300 smēķēšanas pārkāpumu

Jau daudzus gadus likumdošana aizliedz Latvijā smēķēt kafejnīcās, parkos, izglītības iestāžu teritorijās, sabiedriskā transporta pieturvietās un citviet, tomēr joprojām ir vietas, kur tas ir atļauts. Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pastāstīja Rīgas pašvaldības policijā (RPP), 2023. gadā galvaspilsētā konstatēti vairāk nekā 300 ar smēķēšanu saistīti pārkāpumi.

Tā kā pats smēķēšanas process parasti ilgst dažas minūtes, policijai pārkāpēju pie rokas pieķert nav viegli. Aizlieguma zīmes ir izvietotas pie ēku ieejām, un tas nozīmē, ka 11 metrus no durvīm smēķēt jau drīkst. Pīpētājiem gan jāņem vērā, ka smēķēt nedrīkst arī parkā uz soliņa.

RPP komunikācijas speciāliste Ērika Verze norādīja, ka smēķēšanas ierobežojumus nosaka Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu un elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums. Tajā noteikts lērums vietu, kur smēķēt ir aizliegts. 

"Tie ir parki, skvēri, izglītības iestāžu telpas, to esošās teritorijas, daudzdzīvokļu kāpņu telpas, arī uz daudzdzīvokļu balkoniem, lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst, arī bērnu rotaļu laukumi, darba vietas un arī tuvāk par 10 metriem no valsts pārvaldes iestāžu un kapitālsabiedrību ēku ieejas," pastāstīja Verze.

Verze norādīja, ka RPP lielākoties smēķēšanas ierobežojumus kontrolē pēc saņemtajiem izsaukumiem: "Jāatzīst, ka pilnīgi katru smēķētāju izķert nav iespējams. Protams, ka mēs paši arī konstatējam, vairāk arī vasaras periodā, kad iedzīvotāji pavada laiku ārpus telpām, kas ir parki, skvēri."

Pērn RPP konstatējusi vairāk nekā 300 pārkāpumus, kas saistīti ar smēķēšanas aizliegumu pārkāpšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti