Panorāma

Aptuveni puse – valsts aizsardzības dienestam nederīgi?

Panorāma

Panorāma

A. Kiršteins izstājas no Nacionālās apvienības

Saistībā ar braucienu uz Ķīnu šķīrušies Kiršteina un Nacionālās apvienības ceļi

Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins vairs nav Nacionālās apvienības (NA) biedrs, tā sociālās saziņas vietnē "X" paziņojis NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Tas saistīts ar opozīcijas politiķa Aināra Šlesera no partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vadītās Saeimas deputātu delegācijas braucienu uz Ķīnu un Kiršteina reakcijām pēc tā. Braucienu apmaksāja Ķīna, un deputātu delegāciju pavadīja arī vairāki uzņēmēji, kas cieši saistīti ar Šleseru ģimenes biznesu.

Vienlaikus sadarbību ar NA pārstāvi Edmundu Teirumnieku, kurš arī devās šajā braucienā, neesot pamata pārskatīt.

Kiršteins savā iesniegumā par izstāšanos no partijas norādījis, ka kolēģis Jānis Grasbergs esot izplatījis melus par deputāta braucienu uz Ķīnu – ka Grasbergs par braucienu zinājis –, un kamēr vien tie nav atsaukti, viņš paziņo par izstāšanos no apvienības. Sīkākus komentārus Kiršteins solīja sniegt vēlāk, bet Dzintars neslēpa, ka partijas valde aicinājusi Kiršteinu atvainoties Grasbergam.

"Sadarbības grūtības ar Kiršteinu vienas partijas ietvaros mums ir bijušas jau ilgstoši.

Šobrīd tā situācija ar publiski izteiktiem draudiem Latvijas Televīzijā partijas biedram, došanos Šlesera vadītas delegācijas sastāvā Ķīnas apmaksātā braucienā, neinformējot partiju un nesaņemot Saeimas deleģējumu, un pēc tam neatzīstot, ka tā bijusi kļūda,

un arī publiskā komunikācijā ignorējot partijas nostāju – visam šim summējoties, izveidojusies situācija, ka frakcijā turpmāka sadarbība vienas partijas ietvaros nenotiks," skaidroja Dzintars.

Jautāts, kā par braucienu uz Ķīnu komunicēts ar deputātu Teirumnieku, NA līderis sacīja: "Viņi devās kā privātpersonas, tāpēc katram šis brauciens jākomentē atsevišķi. Un arī Nacionālās apvienības nostāja nav pret Ķīnu vai par to, ka nevajadzētu uzturēt diplomātiskas attiecības ar Ķīnu. Esam par to, ka ārpolitika jāveido saskaņoti, vienoti.

Šajā situācijā uzkāpts uz pietiekami daudziem grābekļiem. Tas, ko varu pateikt, ka Kiršteina un Teirumnieka reakcijas pēc atgriešanās bija ļoti atšķirīgas. Nav ne mazāko šaubu, ka turpināsim sadarbību ar Teirumnieku," norādīja Dzintars.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars
00:00 / 01:28
Lejuplādēt

Kiršteins ziņu aģentūrai LETA savukārt paudis, ka viņam ir "atšķirīgi uzskati par šo valdību un iespējamo darbošanos koalīcijā, ja kaut kas mainās un NA aicina atpakaļ", proti, par partijas stratēģiskajiem uzstādījumiem, viedokli un attieksmi pret zaļo kursu un partiju "Vienotība".

Politiķis noliedza, ka lēmums par izstāšanos no partijas ir saistīts ar neseno braucienu uz Ķīnu. "Tas ir sīkums, ka pat nav vērts par to runāt," sacīja Kiršteins.

Kiršteins uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas, bet nākamnedēļ būs zināms, vai iespējama sadarbība ar viņu Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas ietvaros.

KONTEKSTS:

Vairāki Saeimas deputāti, kas sadarbojas ar Ķīnas parlamentu, pagājušajā nedēļā atradās Ķīnā. Grupas vadītājs Šlesers publiski paudis, ka braucienu apmaksā Ķīnas valdība.

No  deputātu grupas braucienā par Ķīnas valdības naudu devās tās vadītājs Šlesers, kā arī Ričards Šlesers (LPV), Kristaps Krištopans (LPV), Ramona Petraviča (LPV), Linda Liepiņa (LPV), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei!") un divi deputāti no NA  Kiršteins un Teirumnieks.

Latvijas Televīzija noskaidroja, ka, pretēji Šlesera publiski rakstītajam, šis nav komandējums, jo Saeimas prezidijā iesniegums par komandējumu nav iesniegts un līdz ar to nav arī apstiprināts. To norādīja arī Saeimas sekretāra biedrs Jānis Grasbergs  (NA).

Tikmēr Kiršteins norādīja, ka "prezidijs pats teica, ka nebija saskaņots, – viņš meloja. Tas tiks publiski pateikts. Grasbergs samelojis, un viņš ir zaudējis līdz ar to savu politisko karjeru".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti