Juglā aiztur ar telefonkrāpšanām saistītu «naudas mūli»; pie viņa atrod arī lērumu bankas karšu

Valsts policija (VP), reaģējot uz iesniegumu par 25 000 eiro izkrāpšanu, janvāra vidū Rīgā, Juglā, aizturējusi izkrāptās naudas kurjeru jeb tā dēvēto "naudas mūli". Pie aizturētā atrastas vairākas bankas kartes uz trešo personu vārdiem un vairāk nekā 10 000 eiro skaidras naudas. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, aizturētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

VP norādīja, ka 13. janvārī policijā saņemts iesniegums no sievietes, kurai bija zvanījis vīrietis, kas uzdevies par bankas drošības dienesta vadītāju un apgalvojis, ka viņas kontā kāds ir veicis krāpnieciskas darbības. Pēc brīža sievietei zvanījusi cita persona, melojot, ka ir VP priekšnieks Armands Ruks. Svešinieks pieprasījis atklāt bankas konta datus, lai it kā palīdzētu novērst nelikumīgās darbības viņas bankas kontā. 

Valsts policija atgādina!

Ne policijas, ne banku, ne citu iestāžu darbinieki nezvanīs, lai noskaidrotu bankas kontu datus, kā arī neprasīs datoros un mobilajās ierīcēs uzinstalēt dažādas programmatūras, kas paredzētas, lai attālināti pieslēgtos datoram.

Saņemot tamlīdzīgus zvanus, ieteicams telefonsarunu pārtraukt!

Sieviete, noticot krāpniekiem, sniegusi visu prasīto informāciju, kā arī ļāvusi viņas mobilajā ierīcē uzinstalēt programmatūru "AnyDesk", ar kuras palīdzību noziedznieki bija pieslēgušies viņas telefonam un bankas kontam.

Apgalvojot, ka tādējādi esot iespējams novērst it kā pret viņu veikto noziegumu, krāpnieki aicinājuši viņu klātienē satikties ar kurjeru un atdot viņam skaidru naudu. Kopumā sievietei izkrāpti 25 000 eiro.

VP uzsākts kriminālprocess par krāpšanu. Veicot izmeklēšanas darbības, 15. janvārī policisti aizturēja tā saucamo kurjeru jeb "naudas mūli", kas saistīts ar šo krāpšanu. 

Aizturētais ir Polijas valstspiederīgais. Viņu pārmeklējot, policija konstatēja lērumu bankas karšu, kas pieder trešajām personām.

Vairāki minēto bankas karšu īpašnieki ir jau vērsušies policijā kā krāpšanās cietušie.

Tāpat pie aizturētā vīrieša tika konstatēti un atsavināti vairāk nekā 10 000 eiro. 

Valsts policija šobrīd turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu arī citas personas, kas saistītas ar šo noziegumu.

17. janvārī tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija atgādina – ne policijas, ne banku, ne citu iestāžu darbinieki nezvanīs, lai noskaidrotu bankas kontu datus, kā arī neprasīs datoros un mobilajās ierīcēs uzinstalēt dažādas programmatūras, kas paredzētas, lai attālināti pieslēgtos datoram.

Saņemot tamlīdzīgus zvanus, ieteicams telefonsarunu pārtraukt!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti