Dienas ziņas

Dublinā vardarbīgi protesti pēc četru cilvēku saduršanas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mežā atrod nogalinātu lāci

Ziemeļvidzemē atrastais beigtais lācis, visticamāk, miris cilvēka rīcības dēļ

Pieaugušais brūnais lācis, kura līķis šomēnes atrasts Ziemeļvidzemes mežos, visticamāk, miris cilvēka ļaunprātīgas darbības dēļ, un Valsts policija (VP) sākusi izmeklēšanu, ierosinot kriminālprocesu. Brūnais lācis Latvijā ir īpaši aizsargājama suga, un par apzinātu dzīvnieka nogalināšanu var piemērot cietumsodu līdz pat pieciem gadiem.

Mirušo lāci Ērģemes apkārtnes mežos pagājušajā nedēļā atrada mežizstrādes darbinieki, kuri par to ziņoja Valsts meža dienestam un Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP).

DAP dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode norādīja, ka sākotnējās pazīmes liecina, ka lācis nav miris dabiskā nāvē: "Mūsu inspektors devās uz notikuma vietu kopā ar Valsts policijas darbiniekiem. Tika konstatēts, ka tur ir tas dzīvnieks. Pēc sākotnējām pazīmēm spriežot, nav miris dabiskajā nāvē. Dzīvnieka līķis tika savākts un pārvietots ekspertīžu veikšanai."

DAP lēš, ka atrastais lācis bijis miris vismaz nedēļu. Par nāves iemesliem pirms ekspertīzēm nevarot spriest. 

VP Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts skaidroja, ka lāča līķis pēc apskates veikšanas nogādāts Rīgas Zooloģiskajā dārzā: "Ir uzdots veikt ekspertīzi pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtam "BIOR", kuri veic šo ekspertīzi, kur attiecīgi tiks noteikts miršanas cēlonis un citi apstākļi, kas mums šī kriminālprocesa izmeklēšanas laikā interesē."

Policijā vēsta, ka lācim konstatētas vairākas brūces, bet tas, vai tās ir šautas vai durtas, netiek atklāts. 

Bagāts pastāstīja, ka versijas ir divas – lācis nogalināts ļaunprātīgi vai arī aiz neuzmanības. 

Kurš vainojams pie lāča nāves, šobrīd nav zināms, bet policija sola noziegumu atklāt. Ērģemes puses mednieki Latvijas Televīzijai bez ieslēgtām kamerām sacīja, ka arī viņi ir dzirdējuši par nogalināto dzīvnieku, bet tikai no medijiem – pašu kolektīvos par šo runāts esot, bet neesot ziņu, kurš būtu vainīgais.

Mednieki vien saka, ka pat krīzes situācijā uz lāci nešautu – ieroci izmantotu tikai, lai aizbaidītu, šaujot gaisā. Gan policijā, gan DAP atzīst, ka līdz šim neatceras gadījumu, kad Latvijā tiktu nogalināts lācis.

KONTEKSTS:

Dabas aizsardzības pārvalde pagājušajā nedēļā saņēma ziņu, ka mežā Ziemeļvidzemē atrasts pieauguša lāča līķis. Dzīvnieka ķermeni uzgājuši mežizstrādes darbinieki un nekavējoties par to ziņojuši Valsts meža dienestam.

Valsts policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

Brūnais lācis Latvijā ir īpaši aizsargājama nemedījamā suga, kuru populācija pēdējos gados Latvijā pieaug.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti