Tiesa noraida tabakas vairumtirgotāju prasību pret ārstu Alvilu Kramu

Rīgas rajona tiesa noraidījusi tabakas izstrādājumu vairumtirgotāja "Pro Vape" prasību par 5000 eiro morālā kaitējuma piedziņu no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsta Alvila Krama. Prasības pamatā bija strīds nevis par smēķēšanas kaitīgumu, bet uzņēmuma pārstāvētā zīmola pārāk biežo nosaukšanu ziņu raidījumā.

Prasība pret plaušu ārstu vērsta par sabiedrisko mediju portāla "Rus.LSM.lv sižetu. Tajā žurnālists atklāj, ka, tirgojot aromatizētās cigaretes, netiek ievēroti visi tirgošanas nosacījumi.

Sižetā ārsts uzsvēra, ka pārkāpumus redz arī pats un ka smēķēšana var izraisīt priekšlaicīgu nāvi. Vairumtirgotāja juridiskais pārstāvis skaidroja, ka prasība celta, jo pārāk bieži redzams un piesaukts tieši "Salt" zīmols. Pirmās instances tiesa prasību noraidīja.

"Man tagad prasa, vai es uztraucos. Nē, es neuztraucos, darīju to, kas man jādara. Es informēju sabiedrību. Un valsts institūcijas. Gan par kaitīgumu, par pārkāpumiem, par sekām, īpaši bērnu vecumā. Es darīju savu darbu. Un es esmu pārliecināts, ka manā pusē ir taisnība," pauda ārsts.

Šis ir tikai pirmās instances tiesas spriedums, un pagaidām nav zināms, vai tiesvedība tiks turpināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti