Rīgas pašvaldība pirmā sniega tīrīšanu vērtē apmierinoši; vēl nepieciešami uzlabojumi

Ceturtdien Latvijas iedzīvotājus pārsteidza uzsnigušais sniegs. Tas jūtami ietekmēja pārvietošanos gan gājējiem, gan transportlīdzekļu vadītājiem. Rīgas dome savu darbu ietvju tīrīšanā vērtēja apmierinoši, taču atzina, ka vēl vajadzīgi uzlabojumi.

 Pērn galvaspilsētas dome pieņēma lēmumu trīs gadu laikā veikt izmaiņas un saviem spēkiem tīrīt visas pašvaldības ielām piegulošās ietves. 

Šogad domes atbildība ir par ielām Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā, kā arī par ietvēm, kas pieguļ pirmās un otrās kategorijas ielām.

"Faktiski mēs runājam par visām ielām, pa kurām kursē sabiedriskais transports. Iedzīvotāji var apskatīties www.riga.lv sadaļā "Ziema" ir vizuāli redzams, kuras ir tās ietves, kur šogad pašvaldība tīra centralizēti, un kuras vēl ir tās vietas, kas vēl šajā sezonā ir jātīra pašiem iedzīvotājiem," skaidroja Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange.

"Bet pašvaldība nodrošina pusotru metru – mehanizēti tiek notīrīta ietve. Jebkurā gadījumā pieslēgums – trepes, pie trepēm – šādi mazie tīrīšanas darbi ir jāveic pašiem iedzīvotājiem vai pašiem īpašniekiem," piebilda amatpersona.

Domē uzsvēra, ka vēl ir jāuzlabo ietvju tīrīšanas ātrums un tehnikas vienību saziņa, lai pirmās tiktu notīrītas ietves ar lielāko gājēju plūsmu, arī ārpus centra. 

Iedzīvotāji ir aicināti informēt par nenotīrītām vietām vai vajadzīgajiem uzlabojumiem, sazinoties ar domi sociālajos medijos vai zvanot uz diennakts tālruni 80003600. 

Jaunākā laika prognoze liecina, ka Latvijā nākamās divas nedēļas būs sniegotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti