Rīgas Lielajos kapos atklāti restaurētie pieminekļi Vērmaņu dzimtai

Rīgas Lielajos kapos atklāti restaurētie pieminekļi Vērmaņu dzimtas kapu vietā. Tie ir gandrīz 200 gadu veci un restaurēti pirmo reizi.

Anna Ģertrūde Vērmane bija bārene, kura 19. gadsimtā ieprecējās bagātā ģimenē. Viņa ģimenes bagātības prata novirzīt labdarībai un palīdzībai. Par viņas virzītiem līdzekļiem Rīgā tapis Vērmanes dārzs un Arkādijas parks. 

Vērmaņiem veltīto pieminekļu rekonstrukcija ir bijusi sarežģīta un laikietilpīga. Projekts sākts jau 2021. gadā, taču šogad paveikta lielākā restaurācijas daļa.

"Kas bija interesanti par šo pieminekli, ka viņš bija sadalīts daļās padomju laikos, un daļas, kas ir Annas Ģertrūdes pieminekļa kubs un vāze, bija iemūrēti, ja tā var teikt, muzeja sienā. Tā kā tie bija rūpīgi jāizņēm ārā, kas arī deva zināmus pārsteigumus, bet viss process noritēja principā normas robežās, un es domāju, ka rezultāts, kā redzams, ir ļoti, ļoti veiksmīgs," skaidroja Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels.

Viens no pieminekļiem veltīts Kristiānam Heinriham Vērmanim un viņa sievai Annai Ģertrūdei Vērmanei, bet otrs – Heinriham Vērmanim, Kristiānam Heinriham Vērmanim un Karolīnei Ernestīnei Vērmanei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti