Latvijā pētīs un radīs implantu materiālus; spāru svētki Baltijā pirmajam biomateriālu ekselences centram

Piektdien virs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) teritorijas pacelts spāru svētku vainags. Tur top Baltijas Biomateriālu ekselences centra ēka, kurā notiks pētniecība, kas Baltijā būs unikāla.

Jau nākamgad tur sāksies tādu materiālu izpēte, kas palīdzēs cilvēku kaulu atjaunošanai un aizvietošanai. Tiks pētīti un izstrādāti materiāli, kurus izmantos kaulu ārstēšanai. Zinātnieki no laboratorijas eksperimentiem radīs reālus kaulu implantus pacientiem.

Biomateriāli, ko pētīs, var vecināt kaulu atjaunošanos un novērst iespējamus iekaisumus. RTU rektors Tālis Juhna uzsvēra, ka centrs biomateriālu jomā būs vadošais Eiropā.

Ēka tiek speciāli veidota eksperimentiem, kurus patlaban vēl nav iespējams veikt.

"Šobrīd mēs darām līdzīgas lietas, mēs darām tikai daļu, mums nav šobrīd šīs tīrās telpas un, kad mums bija nepieciešami eksperimenti ar tīrajām telpām, tad mēs izmantojām mūsu partneru infrastruktūru, mēs braucām gan uz Vāciju, gan uz Šveici veikt pētījumus," stāstīja Baltijas Biomateriālu ekselences centra projekta vadītājs Jānis Ločs.

"Tagad mums būs iespēja to darīt arī šeit, un noteikti arī mūsu partneri no citām valstīm un arī tepat no Latvijas nāks pie mums, varēs izmantot šīs telpas, lai veiktu pētījumus," turpināja projekta vadītājs.

Ēku sāka būvēt šā gada pirmajā pusē, un to plāno pabeigt nākamā gada pavasarī. Jūnijā paredzēta ēkas svinīga atklāšana. Būvniecība izmaksās sešus miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti