Gar valsts autoceļiem sāk uzstādīt ceļazīmes lībiešu un latgaliešu rakstu valodā

Gar valsts autoceļiem sāk uzstādīt kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, Lībiešu krasta robežas zīmes un apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes lībiešu valodā, kā arī apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumu ceļazīmes latgaliešu rakstu valodā, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). 

Pirmās šādas zīmes ir uzstādītas pie vietējā autoceļa Ciskādi–Dricāni (V552). 

Kurzemē 22 ceļazīmes uzstādīs uz trim autoceļiem: Ventspils–Kolka (P124), Talsi–Dundaga–Mazirbe (P125) un Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131). Latgalē uz vairāk nekā 50 valsts autoceļiem tiks nomainītas ceļazīmes ar apdzīvoto vietu, pilsētu vai ciemu nosaukumiem latgaliešu rakstu valodā. 

Visā valsts ceļu tīklā uzstādīs arī 54 kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes, bet Kurzemē arī trīs Lībiešu krasta robežas zīmes, norādīja LVC.

Vietas, kur tiek uzstādītas šādas ceļazīmes, pērn izvēlējās darba grupa, kurā darbojās Satiksmes ministrijas (SM), Tieslietu ministrijas (TM), Valsts valodas centra (VVC) un LVC pārstāvji.

LVC informēja, ka lībiešu krasta zīmes un ceļazīmes lībiešu valodā un kultūrvēsturisko novadu robežu zīmes par līgumsummu 9854,64 eiro (ar PVN) un 13 630,26 eiro (ar PVN) uzstādīs VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs", bet zīmes latgaliešu valodā par līgumsummu 78 084,97 eiro (ar PVN) Latvijas–Lietuvas kopuzņēmums SIA "Viadukts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti