Panorāma

Ievest Latvijā ratiņkrēslu bērnam – prāta mežģis vecākiem

Panorāma

Panorāma

Akcijā vērš uzmanību vardarbībai pret sievietēm

FOTO: Oranžu kurpju rindas pie valdības atgādina par nogalinātām un no vardarbības cietušām sievietēm

Atzīmējot Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievietēm, piektdien biedrība "Sievietei paveicās" sadarbībā ar Rīgas Zonta klubu Rīgā, Brīvības alejā, rīkoja akciju "Kur viņa palika?". Iepretim valdības mājai tika izlikti kurpju pāri, tā simbolizējot nogalinātās sievietes.

Ikviens šajā dienā bija aicināts nest uz Brīvības aleju kurpju pāri, ar kuru vēlētos sabiedrībai un valdībai atgādināt par nepieciešamību izskaust vardarbību, aicinājuši akcijas rīkotāji.

Rīkotāja Signe Rotberga par akciju
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Akcijas rīkotāja, Rīgas Zonta kluba prezidente Signe Rotberga norādīja: "Ar oranžajām kurpēm [vēlamies] parādīt, ka mēs reizēm savās diskusijās novirzāmies uz kaut kādu terminu skaidrojumu, bet aizmirstam, ka ir jārunā par tām sievietēm, kuras ir nogalinātas un kuras arvien cieš no vardarbības. Šīs kurpes simboliski pārstāv tās sievietes, kuras pašas sevi vairs nevar aizstāvēt. Mēs gribētu aicināt politiķus šajā diskusijā par Stambulas konvenciju neaizmirst, ka mums ir jārunā par cilvēkiem, tai skaitā par zaudētām dzīvībām."

Pēc biedrības rīcībā esošās informācijas, katra ceturtā sieviete no 18 līdz 74 gadiem ir pieredzējusi fizisku vai seksuālu vardarbību.

Varmāka visbiežāk bijis vīrietis, un no 2016. gada Latvijā no partnera, tēva vai cita radinieka rīcības dzīvību zaudējušas 133 sievietes.

Katra akcijā redzamā oranžā kurpe atgādina par viņām, bet pārējās – simbolizē sievietes, kuras cietušas no vardarbības.

Ja salīdzina datus par sievietēm, kuras noslepkavojoši ģimenes locekļi vai intīmie partneri, tad Latvijā šis rādītājs ilgstoši ir viens no sliktākajiem Eiropā, atzīmēja biedrība. 

Biedrības "Sievietei paveicās" dibinātāja Maija Krastiņa Latvijas Radio intervijā vērtēja, ka vardarbība arvien ir ļoti izplatīta un turklāt sabiedrībā pieņemta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti