Dienas ziņas

Sakārto NBS un Zemessardzes pilnvaras uz robežas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Augstkalnē sūrojas par sabojāto tiltu un sliktajiem ceļiem

Augstkalnē sūrojas par sabojāto tiltu un sliktajiem ceļiem; tilta pārbūvi plāno tikai 2025. gadā

Salūzis tilts, slikti izbraucami ceļi – tā ir ikdiena Augstkalnē. Nelieli uzlabojumi tiltam, kas vietējai sabiedrībai ir nozīmīgs, gaidāmi vēl šajā gadā, taču būvniecība tik drīz nenotiks. Arī ceļu sakārtošanai trūkst līdzekļu. 

Augstkalnes tilta konstrukcija ir sapuvusi, sabojājousies. Tajā ir izveidojušies pamatīgi caurumi un tilts vairs nav lietojams.

Koka tilts avārijas stāvoklī ir jau vairāk nekā sešus gadus, bet braukt pāri varēja, ievērojot masas ierobežojumus. Tagad tas ir slēgts. Vietējās zemnieku saimniecības īpašniece Anita stāstīja, ka tilts ir būtisks.

"Šeit brauc pāri visi, kuriem tas bija ļoti vajadzīgs, un šis tilts ir ārkārtīgi svarīgs  vietējiem uzņēmējiem, ne tikai lauksaimniekiem," stāstīja Augstkalnes iedzīvotāja Anita.

Iemesls tilta  sabrukšanai ir tas, ka pāri regulāri brauca smagā tehnika, turpināja sieviete: 

"Šeit brauc pāri visi – ne tikai lauksaimnieki, kuriem nav ne dronu, ne citas tehnikas, kas varētu lidot pa gaisu. Šeit brauc gan viņu pašu ceļa daļas mašīnas, gan tie kas būvē ceļu, gan tie kas izved kokus."

Un šo pašu iemeslu  norādīja arī uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi". Tā pārstāvji vēstīja, ka uz tilta netika ievēroti masas ierobežojumi, tai skaitā lauksaimnieki brauca ar smago tehniku, kas bija aizliegts, tilta koka klājs iebruka.

Decembrī plānots nomainīt koka klāju, bet visa tilta pārbūve gaidāma 2025. gadā. Tomēr ne tikai tilts satrauc iedzīvotājus – arī ceļu stāvoklis ir dramatisks.

"Nevienam nepatīk ceļš cauri Augstkalnes centram, tas ir vienkārši briesmīgs, jo tur ir palikusi viena braukšanas josla, ja pretim nāk māmiņa ar bērnu ratiem, viņai jāiet dubļos," vērtēja Augstkalnes iedzīvotāja Anita.

Vēl sliktākā stāvoklī ir ceļš, kas iet aiz Bukaišiem – no Bukaišiem līdz Bukaišu skolai ir gandrīz neizbraucams. Tomēr tuvākajā laikā šo ceļu remonti plānoti nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti