Rīta Panorāma

Spānijā konfiscē senas vērtīgas zeltlietas no Ukrainas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Kas notiks ar Stradiņa slimnīcas neapgūto Eiropas fondu finansējumu?

«Stradiņu» padomes pagaidu vadītājs: Jaunā korpusa būvniecība aizvien gausa; risks zaudēt 60 miljonus ES naudas

Stradiņa slimnīcas A2 korpusa būvniecība aizvien notiek gausi, un līdz 60 miljoniem eiro ir pieaugusi Eiropas Savienības (ES) fondu naudas summa, ko ir risks zaudēt šajā procesā, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Stradiņa slimnīcas pagaidu padomes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs. 

Staņēvičs, kurš ir arī Rīgas Austrumu slimnīcas valdes vadītājs, oktobrī tika iecelts arī par Stradiņa slimnīcas pagaidu padomes priekšsēdētāju.

Viņš pastāstīja, ka divu nedēļu laikā slimnīcas vadība ir tikusies ar būvniekiem "Velve", kas esot apliecinājuši, ka apņemas līdz gada beigām A2 ēku "dabūt zem jumta un pabeigt perimetru". Tas ir ļoti būtiski, jo pretējā gadījumā ziemā iekšdarbi nevar notikt.

"Tajā pašā laikā tas, ko es redzu šobrīd, braucot uz slimnīcu, – darbi notiek gausi. Es ceru, ka patiešām šī apņemšanās tiks pildīta un nebūs nepieciešami citi risinājumi," sacīja Staņēvičs, piebilstot, ka darbu gaita tiekot ik nedēļu apspriests ar būvnieku.

Darbu gausuma dēļ iepriekš lēsts, ka slimnīca varētu zaudēt daļu – 46 miljonus eiro – no ES līdzfinansējuma jaunā korpusa būvniecībai. Slimnīcas pagaidu vadītājs atklāja, ka nu aplēsts, ka riski ir vēl vairāk pieauguši – varētu nākties zaudēt pat 60 vai vairāk miljonus eiro.

"Tas ir ļoti satraucoši. Tāpēc paralēli tam, es zinu, ka Veselības ministrija ļoti aktīvi pie šī jautājuma strādā un meklē risinājumus. Mēs redzam, ka šos fondus varētu pārdalīt uz Bērnu slimnīcu. Ceru, ka izdosies to izdarīt.

Bet teikšu – nav pamata šobrīd lolot ilūzijas, ka visa šī nauda šogad tiks apgūta," sacīja Staņēvičs.

Tas esot saistīts ar būvnieku pieejamību Latvijā un darbu kapacitāti, zināja teikt Stradiņa slimnīcas pagaidu padomes priekšsēdētājs.

Attiecībā uz slimnīcas pārvaldību viņš arī norādīja, ka tās valdei ievērojami jāuzlabo iekšējā komunikācija un jāstrādā ar iesaistītajām pusēm.

KONTEKSTS:

Veselības ministrs pēc vizītes Stradiņa slimnīcā secināja, ka A korpusa otrās kārtas būvniecībā pēdējos mēnešus notikusi "mīņāšanās uz vietas". Ministrs pieprasīja līdz nedēļas beigām sniegt pilnvērtīgu informāciju par nozīmīgā projekta plānošanu.

Oktobra sākumā saistībā ar risku zaudēt ES naudu no amatiem atsaukta slimnīcas padome un ievēlēta jauna pagaidu padome. Tās galvenie uzdevumi būs ārējais būvniecības audits un starpnieku piesaiste sadarbībai ar būvniecības uzņēmumu. Pagaidu padome atzinumus gaida novembra pirmajā nedēļā.

Jaunajā Stradiņa slimnīcas ēkas daļā paredzēts izvietot Neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas telpas, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profilus, neiroloģijas nodaļu un insulta vienību, sejas un žokļa ķirurģijas, intensīvās terapijas telpas, kā arī Sievietes un bērna klīniku kopā ar dzemdību bloku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti