Mācībās «Namejs» NBS drons pēc sakaru zaudēšanas, iespējams, nosēdies Krievijā

Sestdien, 23. septembrī, militāro mācību "Namejs 2023" laikā tehnisku iemeslu dēļ Nacionālie bruņotie spēki (NBS) zaudēja sakarus ar bezpilota lidaparātu jeb dronu, kas, iespējams, nosēdies Krievijas teritorijā, informēja Aizsardzības ministrija (AM). 

AM norādīja, ka drons tika izmantots sauszemes novērošanai Latvijas-Krievijas pierobežā mācību "Namejs" laikā.

Sakari ar lidaparātu pārtrūka Latvijas teritorijā. Tā potenciālo nosēšanās vietu noteica iepriekš uzņemtā lidojuma trajektorija un vēja virziens. AM atzīmēja, ka ir liela varbūtība, ka novērošanas lidaparāts nosēdās Krievijas teritorijā. 

Ņemot vēra Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Latvijas ārējo robežu, gaisa telpas un teritoriālo ūdeņu uzraudzīšana tiek veikta pastiprinātā režīmā, skaidroja AM. Tāpat ministrija atgādināja, ka NATO sabiedrotie rotācijas kārtībā nodrošina gaisa telpas patrulēšanas misiju virs visām Baltijas valstīm. 

AM aģentūrai skaidroja, ka drons nebija militāri bruņots, bet tas bija paredzēts novērošanai.

Lai izvairītos no jebkādas notikumu eskalācijas, Ārlietu ministrija ir informējusi Krieviju par notikušo, kā tas pieņemts starptautiskā praksē. Vienlaikus "nav izslēgts, ka Krievijas propaganda varētu šo jautājumu pasniegt sev vēlamā gaismā," teica AM pārstāvji.

Komentējot to, vai lidaparāts varētu vēl apdraudēt gaisa telpu, AM teica, ka pēc pilnīgas sakaru pārtrūkšanas Latvijas teritorijā bezpilota lidaparāts ieslēdza ārkārtas nosēšanās režīmu.

Savukārt sīkāku informāciju par bezpilota lidaparāta tehnisko specifikāciju ministrija atteicās sniegt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti