Finanšu grūtībās nonākušās Rēzeknes mērs iztur kārtējo gāšanas mēģinājumu

Finanšu grūtībās nonākušās Rēzeknes valstspilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") izturēja šogad jau otro gāšanas mēģinājumu.  

Opozīcijas rosinātajā balsojumā par mēra atbrīvošanu no amata septiņi domnieki balsoja pret un pieci par.

Neuzticības balsojumu rosināja domes opozīcijas deputāti. Viņi uzskata, ka domes priekšsēdētājs Bartaševičs ir atbildīgs par kritisko finanšu situāciju Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā.

"Mēs nevaram pateikt visai pasaulei, ka Rēzekne ir slikta, tāpēc ka mērs ir slikts. Es jums ieteiktu mainīt savu attieksmi pret notiekošo pilsētā un iesaistīties maksimāli visos notiekošos darbos," atbildot uz pārmetumiem, pauda  Bartaševičs.

 

Rēzeknes domes ceturtdien, 24.augustā, sēdē pieņēma arī vairākus lēmumus budžeta izdevumu samazināšanai, ziņo LETA.

Valdošā koalīcija nobalsoja par ieceri samazināt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā vairākām iedzīvotāju grupām, mainīt mēnešbiļešu cenas un atcelt vairākus brīvprātīgās iniciatīvas pabalstus.

Opozīcijas deputāts Jānis Zeltiņš ("Progresīvie") norādīja, ka apšauba vajadzību samazināt sociālo atbalstu iedzīvotājiem, jo tādā veidā iegūtās summas ir nelielas un neatrisina budžeta problēmas.

Tāpat sēdē deputāti nolēma nodot pārdošanai izsolēs vairākus pašvaldībai piederošus zemes gabalus. Bartaševičs šādu lēmumu pamatoja ar nepieciešamību palielināt budžeta ieņēmumus. Izsolē izlikto objektu kopējā sākumcena nedaudz pārsniedz 185 000 eiro.

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – izdevumu segšanai šim gadam tai pietrūkst 3,9 miljonu eiro. Lai ieekonomētu līdzekļus, pašvaldības vadības uzdevumā iestāžu un pārvalžu vadītāji ir sagatavojuši priekšlikumus darbinieku skaita samazināšanai. 

Rēzekne arī sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, un tas augusta pirmajā pusē iesniegts vērtēšanai Finanšu ministrijai, un  Bartaševičs 23. augustā paziņojis, ka rosinās uzsākt finanšu stabilizāciju pašvaldībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti