Dienas ziņas

Valsts prezidents iepazīst VUGD posteņus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Ģertrūdes baznīcas vandālis bija gatavojies

Sākts kriminālprocess par vandalismu Ģertrūdes baznīcā

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par vandalismu Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā. Mācītājs Krists Kalniņš Latvijas Televīzijai atklāja, ka izteikti nāves draudi, sasista ikona, piebārstīta baznīca ar smiltīm. Vandālis, kurš vakar izdemolēja Rīgas Veco Svētās Ģertrūdes baznīcu, posta darbu pastrādāja aptuveni piecu minūšu laikā. 

Valsts policijā ir saņemts iesniegums par to, ka svētdien baznīcā iegājis patlaban nenoskaidrots vīrietis, kurš bojājis baznīcas mantas, kā arī draudējis ar fizisku izrēķināšanos, informēja policijā.

Draudzes mācītājs Krists Kalniņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēstīja, ka uzbrucējs esot sabojājis kristības trauku un iznīcinājis kādu ikonu, kā arī izteicis nāves draudus mācītājiem.

Pats mācītājs uzbrukuma brīdī nav bijis klāt, bet ieradies pēc notikuma. Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca pirmdien, 24. jūlijā, sakopta – kristāmtrauks nolikts vietā, saplēstās lustras lauskas savāktas, slaucītas smiltis, kuras vakar piebārstīja vandālis. Ikonu gan neizdošoties glābt, to vandālis saplēsis.

"Vakar ap pusčetriem ienāca vīrietis maskā, piedraudēja dežurantei, ja kādam zvanīs, nositīs viņu. Viņam bija līdzi divas pudeles, viena ar smiltīm, otra ar ūdeni. Meta tās pudeles altāra virzienā," svētdienas notikumus atstāstīja mācītājs.

Uzbrukuma motīvi nav skaidri, bet mācītājam ir divas notikušā versijas. Viena, ka tas ir naida akts pret kristīgo ticību un visu, ko tā pārstāv.

Otrā versija ir par jaunu vīrieti, kurš dienu iepriekš baznīcā bijis dusmīgs par altāra daļā izlikto Ukrainas karogu. Viņš solījis atgriezties, ja karogs netiks noņemts.

"Viņš bija ļoti agresīvi pieprasījis, lai noņem Ukrainas karogu. Vai viņš ir nācis atpakaļ, tas ir jautājums, bet skaidrs, ka viņš tam ir gatavojies, tas ir brutāls vandālisma akts," sacīja mācītājs Kalniņš.

Baznīcā ir apsardzes pults, kura svētdien tika iedarbināta, un arī novērošanas kameras. Uzbrucējs bijis maskā un runājis latviski.

Šāds gadījums Latvijā ir bezprecendents, norādīja mācītājs.

Dievnama durvis ir atvērtas līdz plkst. 18, un dežuranti ir brīvprātīgie. Dežurantei, kura strādāja svētdien, pirmdien ir brīvdiena, bet viņas kolēģe sacīja, ka nebaidās. 

Valsts policijā informēja, ka sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti