Panorāma

Podoļaks: Krievijas elitei jāizlemj, kurā pusē tā ir

Panorāma

Panorāma

Rinkēvičs aicina iedzīvotājus neapmeklēt Krieviju un Baltkrieviju

Rinkēvičs: Vajadzības gadījumā Baltijas valstis un Somija kopīgi lemtu par robežu slēgšanu ar Krieviju un Baltkrieviju

Latvijai saistībā ar notikumiem Krievijā tiešu draudu un risku šobrīd nav, bet situācija var būt gana mainīga - tā uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
00:00 / 01:34
Lejuplādēt

Latvija kopā ar Lietuvu, Igauniju un Somiju koordinē pastiprinātus robežšķērsošanas kontroles pasākumus uz ārējās robežas, nepieciešamības gadījumā kopīgi lemjot par robežu slēgšanu ar Krieviju un Baltkrieviju. Tas šobrīd gan nav nepieciešams, taču ir paātrināta gatavība reaģēt, uzsvēra ārlietu ministrs. Vienlaikus Latvija neplāno pārskatīt noteiktos robežšķērsošanas ierobežojumus un vīzu izsniegšanas kārtību Krievijas pilsoņiem.

"Tieši tāpat kā pagājušā gada septembrī, kad Krievijā sākās mobilizācija, mēs teicām un arī šobrīd varam teikt, ka, vai tā būtu mobilizācija, vai pašreizējie notikumi Krievijā, tas nav pamats, lai kādam izsniegtu humāno vīzu vai kāda cita veida vīzu, vai mīkstinātu iebraukšanas noteikumus Latvijā.

Bēgšana no puča vai esot šī dumpja dalībniekam nebūs pamats, lai ierastos Latvijā, lai izskatītu kaut kāda veida pretimnākšanu," norādīja ministrs.

Viņš atzīmēja, ka Latvija ir noteikusi ārkārtējo situāciju gan uz Latvijas-Baltkrievijas, gan uz Latvijas-Krievijas robežas, un tas bija pamatots lēmums.

"Otrkārt, jā, mums ir neizdarītie darbi uz Baltkrievijas robežas, bet ir arī diezgan ievērojams apjoms žoga izbūvēts uz Latvijas-Krievijas robežas vēl pirms 2021. gada hibrīdkara sākuma.

Bet jebkurā gadījumā šie notikumi ir nopietns pamudinājums atmest visa veida birokrātiju un aizbildināšanos, kāpēc kaut ko nevar izdarīt, un sākt darīt.

Taču pati par sevi žoga izbūve nopietnākas krīzes gadījumā nebūs pietiekama. Te būs jāstrādā gan Valsts robežsardzei, gan bruņotajiem spēkiem, un bez sabiedroto palīdzības tā situācija tik vienkārši nebūtu kontrolējama," norādīja Rinkēvičs.

KONTEKSTS:

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins piektdien paziņojis, ka gatavojas ar varu gāzt Krievijas militāro vadību un viņa vadītās vienības jau iegājušas Krievijas dienvidu teritorijās. Prigožins apgalvoja, ka viņa rīcībā ir 25 000 kaujinieku.

Krievijas vadonis Vladimirs Putins sestdien uzrunā sabiedrībai asi nosodīja Prigožina rīkoto militāro dumpi, ko viņš raksturoja kā noziedzīgu avantūru, nodevību un triecienu mugurā. Putins apgalvo, ka visi dumpja rīkotāji tiks bargi sodīti.

Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņojis, ka Latvijas valdība, atbildīgās iestādes un dienesti ir ciešā koordinācijā un seko līdzi notikumiem Krievijā. "Austrumu robeža tiek pastiprināti kontrolēta. Visiem iedzīvotājiem - stingrs aicinājums šobrīd nedoties uz Krieviju vai Baltkrieviju," paziņoja Ministru prezidents.

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts") paziņoja, ka aicinājis Valsts robežsardzes priekšnieku pastiprināt robežšķērsotāju robežkontroles pasākumus uz ārējas robežas. Tikmēr ārlietu ministrs norādīja, ka Krievijas notikumu dēļ Latvija neizsniegs humānās vai cita veida vīzas Krievijas pilsoņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti