Rīta Panorāma

Zinātnieki pietuvojušies iespējai prognozēt Saules uzliesmojumus

Rīta Panorāma

Komponists Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu

Intervija ar politoloģi Leldi Metlu – Rozentāli

Politoloģe: Siliņai būtu jāspēj kontrolēt audzinošais tonis publiskās runās

Premjerei Evikai Siliņai ("Jaunā Vienotība"), kura šonedēļ izpelnījās neizpratni par emocionālo uzrunu skolotāju piketā, jāspēj kontrolēt šis audzinošais tonis publiskās runās, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.

Šonedēļ negācijas raisīja Ministru prezidentes Evikas Siliņas emocionālā komunikācija Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) piketa laikā pie valdības nama. Premjere par to ir atvainojusies.

Metla-Rozentāle kritizēja ne tik daudz Siliņas teikto, bet vairāk publiskās retorikas audzinošo toni. "Bija ļoti pārsteidzoši, ka tomēr viens no Latvijas augstākajiem politiķiem – premjere – var atļauties šādā veidā runāt ar vienu no nozīmīgākajām nozarēm."

Viņa norādīja, ka premjerei būtu jāspēj saglabāt vēsais prāts arī kaitinošās situācijās, kurās politiķis jūtas nepamatoti apvainots.

"Intonatīvi kā tāda nikna mamma. Mēs jau tagad zinām, ka arī ar bērniem tā nevar runāt, ar skolēniem, studentiem, tā nevar runāt ar saviem darba kolēģiem. Tas jau ir mobings, bosings, ka tu runā piepaceltā tonī, kas liek nolasīt "ko jūs te iedomājaties!"," sacīja Metla-Rozentāle.

Politoloģe arī atgādināja, ka līdzīgs premjeres audzinošs tonis bijis dzirdēts arī iepriekš.

"Pie tā ir būtiski šobrīd jāpiedomā un jāsaprot, ka jāvar sevi kontrolēt. Vai, ja tas ir kāds mediju treniņa rezultāts, tad jāsaprot, kur šāda retorika [būtu iederīga]. Piemēram, politiķu debatēs, kur viens politiķis cīnās ar otru, šāds balss tembrs ir pieņemams un saprotams. Savukārt, kad tu runā ar savu vēlētāju, tad tu nevari atļauties šādi runāt," sacīja politoloģe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti