Rīta Panorāma

Zinātnieki pietuvojušies iespējai prognozēt Saules uzliesmojumus

Rīta Panorāma

Komponists Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu

Intervija ar politoloģi Leldi Metlu – Rozentāli

Politoloģe: EP vēlēšanu rezultāti diez vai ietekmēs valdības sastāvu

Pašlaik nav pamata domāt, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti uzreiz ietekmēs koalīcijas un attiecīgi valdības sastāvu Latvijā, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Rīgas Stradiņa universitāte lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.

Metla-Rozentāle norādīja, ka EP vēlēšanās Latvijas partijām par uzvaru, visticamāk, varēs uzskatīt divu EP deputātu mandātu iegūšanu: "Kā mēs redzam procentuālo sadalījumu [partiju reitingos], stāsts ir par to, kurai partijai būs divas deputātu vietas un, iespējams, visiem pārējiem būs viena deputāta vieta. Līdz ar to uzvaras saldā garša nav tik liela."

Tādējādi valdības stabilitāte un iespējamās izmaiņas tajā ir atkarīgas no iekšējā noskaņojuma. Un pašlaik neesot redzamas indikācijas, ka koalīcija būtu uz šķelšanās robežas.

"Līdz ar to domāt, ka uzreiz Eiropas Parlamenta [vēlēšanu] rezultāti ar to korelēs, domāju, nav pamata," sacīja Lelde Metla-Rozentāle.

KONTEKSTS: 

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9. jūnijam.

Vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas. Nākamā Eiropas Parlamenta sastāvā Latvijai būs deviņas deputātu vietas pašreizējo astoņu vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti